Aktualizacja strony została wstrzymana

Korupcja w Unii Europejskiej to 120 miliardów rocznie!

Według raportu przeprowadzonego przez Komisję Europejską, korupcja w Unii kosztuje europejską gospodarkę przynajmniej 120 miliardów euro rocznie, czyli mniej więcej tyle ile roczny budżet samej Unii.

Poziom korupcji różni się w poszczególnych krajach, jednak większość przedsiębiorstw w Grecji, Hiszpanii i Włoszech uważa, że jest ona powszechna. Z kolei w takich krajach jak Dania, Finlandia czy w krajach skandynawskich korupcja uważana jest za dość rzadkie zjawisko.

Cecilia Malmström z Komisji Europejskiej stwierdziła, że odkryty rozmiar korupcji zapiera dech w piersiach. „76% Europejczyków uważa, że korupcja w ich krajach jest zjawiskiem powszechnym. Ponad połowa uważa, że poziom korupcji w ich krajach wzrósł w ostatnich trzech latach. Jeden na dwunastu Europejczyków, doświadczył lub był świadkiem korupcji w ostatnich dwunastu miesiącach, a cztery na dziesięć europejskich firm uważa korupcję za przeszkodę w prowadzeniu interesów w Unii Europejskiej” – dodaje Malmström.

CS

http://www.euronews.com/2014/02/03/corruption-costing-europe-120bn-per-year/

Za: Myśl konserwatywna (3 lutego 2014/) | http://www.myslkonserwatywna.pl/wiadomosci/korupcja-w-unii-europejskiej-to-120-miliardow-rocznie/ | Korupcja w Unii Europejskiej to 120 miliardów rocznie!!!

Skip to content