Korupcja w Unii Europejskiej to 120 miliardów rocznie!

Aktualizacja: 2014-02-4 4:26 pm

Według raportu przeprowadzonego przez Komisję Europejską, korupcja w Unii kosztuje europejską gospodarkę przynajmniej 120 miliardów euro rocznie, czyli mniej więcej tyle ile roczny budżet samej Unii.

Poziom korupcji różni się w poszczególnych krajach, jednak większość przedsiębiorstw w Grecji, Hiszpanii i Włoszech uważa, że jest ona powszechna. Z kolei w takich krajach jak Dania, Finlandia czy w krajach skandynawskich korupcja uważana jest za dość rzadkie zjawisko.

Cecilia Malmström z Komisji Europejskiej stwierdziła, że odkryty rozmiar korupcji zapiera dech w piersiach. „76% Europejczyków uważa, że korupcja w ich krajach jest zjawiskiem powszechnym. Ponad połowa uważa, że poziom korupcji w ich krajach wzrósł w ostatnich trzech latach. Jeden na dwunastu Europejczyków, doświadczył lub był świadkiem korupcji w ostatnich dwunastu miesiącach, a cztery na dziesięć europejskich firm uważa korupcję za przeszkodę w prowadzeniu interesów w Unii Europejskiej” – dodaje Malmström.

CS

http://www.euronews.com/2014/02/03/corruption-costing-europe-120bn-per-year/

Za: Myśl konserwatywna (3 lutego 2014/) -- [Org. tytuł: « Korupcja w Unii Europejskiej to 120 miliardów rocznie!!!»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=73127 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]