Zorganizowana obraza Pana Boga w łódzkiej katedrze

za naszemiasto.pl

W niedzielę w łódzkiej katedrze odbyła się msza zamówiona przez członków Stowarzyszenia Bioenergoterapeutów Mazowsze oraz Polskiego Cechu Psychotronicznego. Msza odbyła się w intencji „pojednania z odnową w Duchu Świętym” oraz „za tych, którzy nie rozumieją ich pracy dla osób chorych i potrzebujących wsparcia”.
Zdaniem Karola Jóźwiaka, prezesa i starszego cechu, w Polsce trwa nagonka na bioenergoterapeutów, a księża ostrzegają przed korzystaniem z pomocy bioenergoterapeutów.
Msza ma być początkiem kampanii zmieniającej wizerunek bioenergoterapii. Łódzcy uzdrowiciele będą zamawiać msze w kolejnych kościołach, by podkreślić, że między nimi a wiarą katolicką nie ma sprzeczności.
Kościół katolicki oficjalnie nie wypowiada się o bioenergoterapii, ale część księży uważa ją za otwieranie się na działanie szatańskich mocy.
Jeszcze w czwartek na stronie internetowej cechu można było znaleźć przedmioty ze szkolenia mistrzowskiego, które obejmowało m.in. numerologię, czakroterapię, wychodzenie z ciała i egzorcyzmy, zaś podstarszy cechu chwalił się umiejętnością „usuwania klątw i złorzeczeń”. W weekend strona zniknęła.
Niedzielnej mszy kuria nie chciała komentować. 

Bo i co tu komentować? Tu się trza leczyć, a nie komentować. A przed szamaństwem trzeba ostrzegać!

Na stronie cechu szamanów znaleźć możemy:

Szkolenie przygotowujące do zawodu bioenergoterapeuty (2013-2014)
(…)
Ilość godzin – zajęć
300 godzin teoretycznych i praktycznych, w tym 100 godzin zajęć praktycznych w Łodzi i w Krynicy Zdrój.
(…)
PRZEDMIOTY
etyka
medycyna
bioenergoterapia – podstawy
podstawy prawne
psychologia
ziołolecznictwo
uzdrawianie  duchowe
chromoterapia
reiki
biotronika
dermooptyka
polarity
afirmacje
radiestezja
czakroterapia
psychoterapia
eksterioryzacja
bhp psychotr.
rachunkowość
kręgarstwo
biomasaż
ochrona środowiska
historia psychotroniki
aura
filozofia huny
feng-shui
muzykoterapia
astrologia
joga
egzorcyzm
numerologia
jasnowidzenie
wizualizacja
litoterapia

Napisał Dextimus dnia 29.1.14

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (29 stycznia 2014)

Gość Niedzielny oburzony Mszą świętą za szamaństwo w Łodzi

Opisywany przez nas problem został również zauważony przez Gościa Niedzielnego. Panu redaktorowi Teisterowi przypominamy, że szamaństwem aktywnie para się również abp Pylak:

Jestem zaskoczony postawą tych księży, którzy negatywnie oceniają radiestezję i bioenergoterapię, nie znając ich natury, zwłaszcza że powołują się oni często na autorytet Kościoła. Tę błędną i szkodliwą opinię narzucają także kościelnym mass mediom. Radiestezja i bioenergoterapia związane są ze światem przyrody. Nie zabierajmy głosu w sprawach, na których się nie znamy – mówi w obszernym wywiadzie udzielonym Nieznanemu Światu ksiądz arcybiskup Bolesław Pylak

Wbrew przywołanej opinii stwierdzam z całą odpowiedzialnością, że katolicy mogą korzystać z pomocy radiestetów i bioenergoterapeutów. W tym wypadku wykorzystujemy naturalne siły natury, dane przez Stwórcę dla naszego dobra, zgodnie z nakazem „czyńcie sobie ziemię poddaną”. Dlatego bronię znachorów XXI wieku

Szamaństwo uroczyście błogosławił już w Licheniu bp Jan Tyrawa, a Stanisław kard. Dziwisz nie widzi w radiestezji nic, co byłoby przeciwne wierze katolickiej.

Czekamy zatem na pryncypialne skrytykowanie przez szanowną redakcję Gościa również poczynań wyżej wymienionych hierarchów. Jeśli redakcja tego nie uczyni będzie to jasnym dowodem na to, że pracują w niej tchórze.

Napisał Dextimus dnia 29.1.14

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (29 stycznia 2014)

Skip to content