Niemcy: satanistyczna profanacja cmentarza

Cmentarz w dzielnicy Pölting bawarskiego miasta Neumarkt został sprofanowany przez nieznanych sprawców. Dla policji nie ulega wątpliwości, że profanacji dokonała grupa satanistyczna.

Profanatorzy szczególnie wściekle zaatakowali znajdujące się na nagrobkach krzyże. Symbole męki naszego Pana Jezusa Chrystusa zostały powyrywane a następnie zgodnie z symboliką satanistyczną poodwracane.

Cmentarny wandalizm jest karany Niemczech grzywną i pozbawieniem wolności do 3 lat.

W ostatnim czasie satanistyczne grupy dokonywały aktów profanacji także u zachodnich sąsiadów Niemiec. Wielokrotnie informowaliśmy na portalu PCh24.pl o bluźnierczej aktywności satanistów we Francji. W ostatnich dniach została zbezczeszczona XII-wieczna świątynia, zbudowana w stylu bizantyjskim, we  Lavernose-Lacasse (Południowe Pireneje). Na jej murach wymalowano satanistyczne graffiti – odwrócony krzyż oraz pentagram.

FLC

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2014-01-23)

Chrystianofobia we Francji: połamane hostie porozrzucane w kościele

Grupa wandali wtargnęła do kościoła pw. św. Laurenta we francuskim Champagney (region Franche-Comté). Nie był to rabunek. Bandyci nic nie wynieśli z kościoła. Na posadzce pozostawili połamane hostie – to tylko jeden przypadek z całej serii profanacji mających miejsce we Francji.

W Strasburgu można oglądać rzekomo „artystyczną” – a na pewno antychrześcijańską – instalację. Przedstawia ona odwrócony krzyż, w którego wnętrzu znajduje się powróz z pętlą, obok zaś trzy trupie czaszki. Ekspozycja mieści się w pomieszczeniu dawnej toalety miejskiej przekształconej na biuro wystawowe.

Z kolei w Paryżu grupa osób zaangażowana w prace nad jednym z programów telewizji Canal + wtargnęła nagle do kościoła pw. Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej, by nagrać ukrytą kamerą zdjęcia do humorystycznego obrazu. Grupa zakłóciła liturgię Mszy świętej.

Proboszcz parafii zareagował zdecydowanie, sprzeciwiając się obecności filmowców w świątyni. Podjął też działania prawne, domagając się zakazu emisji programu, na co stacja Canal + przystała. Parafia otrzymała też list z przeprosinami.

FLC

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2014-01-23)

Skradzione hostie, rozbite tabernakulum

Już po raz drugi w tym miesiącu doszło do profanacji kościoła pod wezwaniem św. Jerzego w  Saint-Georges de L’Oyapock we francuskiej Gujanie. Wandale rozbili tabernakulum i skradli hostie, pozostawiając puszkę, w której się znajdowały. Świątynia już od dłuższego czasu jest obiektem ataków.

Dwa lata temu zniszczono instalację nagłaśniającą, w tym wzmacniacz, kolumny głośnikowe i mikrofony. Ostatnio rozbito szybę, by móc następnie otworzyć drzwi wejściowe. Splądrowano cały kościół oraz przewrócono krzyż, rozbijając pasyjkę. Skradziono także dwa wentylatory.

Profanacje potępił biskup Gujany, ks. Emmanuel Lafon. W oświadczeniu opublikowanym w tamtejszym dzienniku „France-Guyane” stwierdził, że nie chodziło o kradzież, bo w zasadzie nic cennego nie wyniesiono. Zdaniem hierarchy, „były to albo akty głupoty, albo  złośliwe, umyślne czyny wymierzone przeciw temu, co jest najcenniejsze dla katolików: Eucharystii”. Biskup poinformował, że w roku 2013 napadnięto i sprofanowano w Gujanie 5 katolickich kościołów.

W Haut-Saône na wschodzie Francji zaatakowano kaplicę Notre Dame, wandale rozbili cenne witraże. Zdaniem zastępcy mera, Benoita Cornu, „ szkody są nie do oszacowania, tym bardziej, że rozbito na tysiące części witraż, na którym widniał podpis artysty”. Źandarmerie w Champagney i Vesoul wystosowały apele do ludności prosząc o wszelkie informacje, które pomogłyby schwycić sprawców napadu.

FLC

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2014-01-21)

Skip to content