Jezuita promuje aborcję, nikt nie widzi problemu

Aktualizacja: 2014-01-7 11:02 am

Hiszpański jezuita o. Juan Masiá Clavel po raz kolejny publicznie uzasadniał zabijanie nienarodzonych dzieci. „Istnieją sytuację, w których nieodpowiedzialnym byłoby niedokonanie aborcji” – napisał jezuita ostatnio na swoim blogu.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy to duchowny publicznie opowiedział się za zabijaniem nienarodzonych dzieci, prezentując się przy tym jako „katolicki” bioetyk. Kiedy w przeszłości toczyła się dyskusja aborcyjna, o. Juan Masiá Clavel stwierdził, że żadna spośród „skrajnych” stron – a więc osoby domagające się pełnej legalizacji aborcji i pełnej obrony życia – nie mają racji!

Historyk Francisco de la Cigoña zauważa, że stanowisko hiszpańskiego jezuity jest doskonale znane i nie przeszkadza ani jego przełożonym, ani Watykanowi. O. Juan nie jest też odosobniony, uzasadnieniem zabijania zajmowali się także inni duchowni. „Najgorsze jest to, że te stwierdzenia nie są nowe. Od wielu lat powtarzają je jezuici i nikt im nie przeczy. Co więcej, niektórzy z nich uważają, że takie jest nauczanie Kościoła” – zaważa Francisco de la Cigoña.

O. Juan Masiá Clavel dalej pozostaje członkiem Towarzystwa Jezusowego, nie ciążą na nim żadne zadeklarowane kary, nie otrzymał nawet ostrzeżenia od przełożonych. W sprawie jego działalności stanowiska nie zajęły także watykańskie dykasterie.

Źródło: eponymousflower.blogspot.com

mat

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=72568 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]