Aktualizacja strony została wstrzymana

Yellen szefową FED. Wice-szefem… były szef centralnego banku Izraela

Yellen szefową Fed

Senat USA zatwierdził Janet Yellen, dotychczasową wiceprezes Rezerwy Federalnej, czyli banku centralnego USA (Fed), na nową szefową tej instytucji. Będzie pierwszą kobietą na tym stanowisku w 100-letniej historii Fed.

Za zatwierdzeniem Yellen głosowało 56 senatorów, a przeciwko było 26. Wielu senatorów nie dojechało na głosowanie do Waszyngtonu z powodu złej pogody. Nominowaną przez prezydenta Baracka Obamę Yellen poparło aż 11 senatorów z opozycyjnej Partii Republikańskiej.

Szefa Fed uważa się za najbardziej wpływowego decydenta gospodarczego w USA.

67-letnia Yellen zastąpi na tym stanowisku Bena Bernankego, którego mandat, po siedmiu latach, mija pod koniec stycznia. W opublikowanym oświadczeniu prezydent Obama wyraził przekonanie, że Amerykanie będą mieć w Yellen energiczną osobę, która „rozumie, że ostatecznym celem polityki gospodarczej i finansowej jest poprawa jakości życia i zatrudnienia Amerykanów i ich rodzin”³.

– Jestem przekonany, że Janet będzie bronić amerykańskich pracowników i konsumentów, wspierać stabilność naszego systemu finansowego i pomagać utrzymać wzrost naszej gospodarki w nadchodzących latach – dodał prezydent.

Yellen była od kilku lat najbliższą współpracownicą Bernankego, wspierając jego politykę redukowania bezrobocia przez utrzymywanie stóp procentowych na możliwie najniższym poziomie. Yellen „ręka w rękę”³ pracowała z Bernankem, który – jak przyznaje wielu ekspertów w Waszyngtonie – zapobiegł w 2008 i 2009 roku drugiej Wielkiej Depresji, po tej z lat 30. ub. wieku.

Yellen uważana jest za współtwórczynię polityki Fed tzw. luzowania ilościowego polegającej m.in. na zasilaniu gospodarki tanim pieniądzem poprzez skupowanie co miesiąc długoterminowych obligacji, aby obniżyć oprocentowanie kredytów długoterminowych. Miesiąc temu Fed rozpoczął jednak ograniczanie tego programu z dotychczasowych 85 do 75 mld dolarów miesięcznie.

MM, PAP
http://naszdziennik.pl

[Komentarz gajowego Maruchy:]
Wikipedia:
Yellen was born to a Jewish family in Brooklyn, New York, the daughter of Anna (née Blumenthal) and Julius Yellen, a physician. [Yellen urodziła się w żydowskiej rodzinie na Brooklynie jako córka Anny (z domu Blumenthal) i Juliusa Yellen, lekarza.]
Ktoś jest zaskoczony?
Admin

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2014-01-07)- 'Yellen szefową Fed’

FAKTY BIBUŁY:

Czym jest System Rezerwy Federalnej (zwany często pieszczotliwie Fed-em)?

Jest to instytucja bankowa zawiadująca emisją pieniądza amerykańskiego i całkowicie go kontrolująca. Jest instytucją prywatną zarządzającą amerykańskim systemem finansowym, działającym wbrew literze Konstytucji, która wyraźnie mówi, że prawo do emisji pieniądza ma Kongres. Tak więc pomimo zwodniczej nazwy, na próżno szukać adresu tej instytucji w książkach telefonicznych na tzw. Blue Pages, czyli stronach wyliczających instytucje rządowe, bowiem „Bank Federalny” nie jest ani instytucją rządową ani federalną, jest natomiast instytucją prywatną i właśnie jako instytucja prywatna jest wymieniona na stronach żółtych, czyli na Yellow Pages, obok takich biznesów jak np. „Federal Express”.[1]

Ta prywatna firma o celowo zwodniczej nazwie „Federal Reserve System”, nadzorowana jest przez pięciu członków wchodzących w skład Zarządu, czyli „Federal Reserve Board of Governors”. Może wymieńmy po kolei nazwiska dzisiejszych [2010 r.] członków zarządu. Są to: Benjamin S. Bernanke, Donald L. Kohn, Kevin M. Warsh, Elizabeth A. Duke i Daniel Tarullo. Przed tymi dwiema ostatnimi osobami, funkcję sprawowali: Randall S. Kroszner i Frederic S. Mishkin.

Może przyjrzyjmy się teraz sylwetkom tych osób, które – przypomnijmy – w sposób niemal absolutny zawiadują systemem monetarnym w Stanach Zjednoczonych i dodajmy ich pochodzenie etniczne, a otrzymamy interesujący obrazek:

Benjamin S. Bernanke – żydowskie
Donald L. Kohn – żydowskie
Kevin M. Warsh – żydowskie (najmłodszy w historii dyrektor Fed-u, mianowany w wieku 35 lat)
Elizabeth A. Duke – w biografii nie ujawniono – ani na stronach Banku Federalnego, ani w encyklopediach
Daniel Tarullo – w biografii nie ujawniono – ani na stronach Banku Federalnego, ani w encyklopediach

Poprzedni dyrektorzy:
Randall S. Kroszner – żydowskie
Frederic S. Mishkin – żydowskie

Gdyby jednak dalej penetrować skład osobowy Fed-u, to oprócz pięciu dyrektorów (dzisiaj: trzech jest pochodzenia żydowskiego, do tej pory było ich pięciu, czyli 100%), mamy również dwunastu regionalnych prezydentów. Uwzględnijmy zatem i tych dyrektorów i zobaczmy jak tutaj rozkłada się ta etniczna przynależność. Otóż okazuje się, że i tutaj mamy do czynienia z nieprawdopodobną nadreprezentacją etniczno-religijną pewnej grupy, która jednak oburza się gdy próbuje się wskazywać na jej oczywiste korelacje z systemem finansowym. Dla pełnego obrazu wymieńmy zatem nazwiska prezydentów poszczególnych oddziałów i ich etniczno-religijną przynależność:

Oddział Boston: Eric S. Rosengren – żydowskie
Filadelfia: Charles I. Plosser – żydowskie
Richmond: Jeffrey M. Lacker – żydowskie
St. Louis: James B. Bullard – żydowskie
Kansas City: Thomas M. Hoenig – żydowskie
Dallas: Richard W. Fisher – żydowskie
San Francisco: Janet L. Yellen – żydowskie
Minneapolis: Narayana R. Kocherlakota – w biografii nie ujawniono – ani na stronach Banku Federalnego, ani w encyklopediach (zastąpił Gary H. Sterna – żydowskie )
Nowy Jork: William C. Dudley – goj
Cleveland: Sandra Pianalto – goj
Atlanta: Dennis P.Lockhart – goj
Chicago: Charles L. Evans – goj

Tak więc z grupy pięciu członków Zarządu, trzech stanowią Żydzi, czyli 60 procent. Z grupy 12 regionalnych prezydentów, mamy dzisiaj 6 zadeklarowanych Żydów, czyli 50 procent.  W sumie, na 17 najważniejszych stanowiskach zasiada 9 Żydów (dotychczas było ich 12), choć cały czas nie wiemy czy wobec reszty nie chodzi o zakonspirowanych Marranos. (Osobnym zagadnieniem jest przywiązanie wymienionych wyżej osób określanych jako nie-Żydzi do etyki talmudycznej, nacjonalizmu syjonistycznego i wspierania państwa Izrael.) Wobec 2% populacji Żydów w USA, zjawisko to oznacza ponad 25-krotną nadreprezentację Żydów w zarządzie głównym i oddziałach Banku Federalnego (dotychczas była to nadreprezetacja ponad 35-krotna). Podobna sytuacja jest w Departamencie Skarbu (U.S. Treasury Department), gdzie na 11 najważniejszych stanowiskach, w pięciu zasiadają zadeklarowani Żydzi.[…]

Całość: „Fałszywe złoto, zatruta ekonomia efektem talmudycznej moralności” – BIBUŁA – 2010-03-15

Warto dodać, że wraz z wyborem pani Jeleniowej na szefa FED-u, wiceszefem został nijaki Stanley Fischer, który przez 8 lat kierował… bankiem centralnym Izraela. Doprawdy, nie potrzeba lepszego przykładu totalnej kontroli syjonistów nad finansami Stanów Zjednoczonych.

[1] Sytuacja z wyszczególnianiem firm (Yellow Pages) i instytucji rządowych (Blue Pages) zaciera się w dobie Internetu, gdyż obie te grupy wylistowane są w jednej wyszykiwarce domeny www.yellowpages.com. „Federal Reserve System” jest tam zakwalifikowany jako „instytucja rządowa”. Jeśli jednak wrócimy do drukowanych w latach wcześniejszych osobnych książek telefonicznych, zjawisko to stanie się czytelniejsze.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Skip to content