Ohydna profanacja w Kalwarii Pacławskiej

Nieznani sprawcy dokonali profanacji miejsca świętego w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Wandale włamali się do trzech kapliczek – w jednej z nich połamali znajdujący się tam obraz Matki Bożej, a następnie wypalili oblicze Maryi, w innej uszkodzili najprawdopodobniej jakimś ostrym narzędziem fresk z Panem Jezusem. – Wszystko wskazuje na to, że była to celowa profanacja, bo nic nie zginęło – powiedział nam o. Piotr Reizner, gwardian klasztoru w Kalwarii Pacławskiej.

Jak mówi franciszkanin, o zdarzeniu zakonnicy dowiedzieli się od swoich parafian dziś przed południem. – Od razu udaliśmy się na miejsce zdarzenia i odkryliśmy co się stało. Kiedy doszło do profanacji dokładnie nie wiadomo, bo kapliczki znajdują się niejako na uboczu, w miejscu mniej uczęszczanym – mówi nam o. Reizner.

Na miejsce zdarzenia została wezwana policja. Funkcjonariusze po przybyciu zabezpieczyli dowody, a sprofanowane obrazy zabrali na komisariat.

Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej słynie z cudownego obrazu Maryi, który znajduje się w kościele. Oprócz tego na kalwaryjskim wzgórzu znajduje się kilkadziesiąt kapliczek, tworzących Dróżki Matki Bożej i Pana Jezusa.

pam
fot. Kalwaria Pacławska

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2014-01-02) | http://www.pch24.pl/profanacja-w-kalwarii-paclawskiej,20232,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content