Ohydna profanacja w Kalwarii Pacławskiej

Aktualizacja: 2014-01-3 10:28 am

Nieznani sprawcy dokonali profanacji miejsca świętego w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Wandale włamali się do trzech kapliczek – w jednej z nich połamali znajdujący się tam obraz Matki Bożej, a następnie wypalili oblicze Maryi, w innej uszkodzili najprawdopodobniej jakimś ostrym narzędziem fresk z Panem Jezusem. – Wszystko wskazuje na to, że była to celowa profanacja, bo nic nie zginęło – powiedział nam o. Piotr Reizner, gwardian klasztoru w Kalwarii Pacławskiej.

Jak mówi franciszkanin, o zdarzeniu zakonnicy dowiedzieli się od swoich parafian dziś przed południem. – Od razu udaliśmy się na miejsce zdarzenia i odkryliśmy co się stało. Kiedy doszło do profanacji dokładnie nie wiadomo, bo kapliczki znajdują się niejako na uboczu, w miejscu mniej uczęszczanym – mówi nam o. Reizner.

Na miejsce zdarzenia została wezwana policja. Funkcjonariusze po przybyciu zabezpieczyli dowody, a sprofanowane obrazy zabrali na komisariat.

Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej słynie z cudownego obrazu Maryi, który znajduje się w kościele. Oprócz tego na kalwaryjskim wzgórzu znajduje się kilkadziesiąt kapliczek, tworzących Dróżki Matki Bożej i Pana Jezusa.

pam
fot. Kalwaria Pacławska

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=72466 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]