Genderowy pogrzeb transseksualisty w rzymskim Il Gesu

Aktualizacja: 2013-12-29 6:17 pm
W głównym rzymskim kościele jezuitów, Il Gesu, w którym m.in. spoczywa ciało św. Ignacego z Loyoli, odbył się pogrzeb kolumbijskiego transseksualisty, Andrzeja Quintero, bezdomnego, zamordowanego niedawno na dworcu kolejowym Roma Termini. Panu Andrzejowi od kilku lat wydawało się, że jest kobietą (cóż, zdarza się, nawet parlamentarzystom), natomiast nie rozumiem, dlaczego władze miasta i władze kościelne (zakonne) urządziły mu państwowy pogrzeb, który przerodził się w manifestację “antydyskryminacyjną”, a dodatkowo – jak donosi ANSA – kaznodzieja, szef rzymskiego Caritasu, ks. prałat Henryk Feroci, podczas kazania ciągle mówił o zmarłym używając rodzaju żeńskiego, co burmistrz Rzymu nazwał “przepięknym gestem ze strony Kościoła, który doznaje odnowy dzięki Franciszkowi”.

Jak widać filozofia gender dotarła już do Kościoła w Rzymie. Do nas też prędzej czy później dotrze. Usłużni redaktorzy katolickich kwartalników wytłumaczą nam wtedy po raz kolejny, że się mylimy.

Napisał Dextimus dnia 29.12.13

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=72376 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]