Jan Gosiewski: Nie chcę medali od człowieka, który prześladował mojego syna

Aktualizacja: 2013-12-27 9:17 pm

Jadwiga i Jan Gosiewscy zostali zaproszeni kilka dni temu przez władze miasta do darłowskiego ratusza, aby podobnie jak dwie inne pary odebrać wraz z mężem medal od prezydenta z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego. Rodzice ś.p. Przemysława Gosiewskiego, który zginął pod smoleńskiem, zdecydowali się nie przyjmować odznaczenia w proteście wobec zachowania Bronisława Komorowskiego.

Jak wynika z informacji serwisu “Głosu Koszalińskiego” gk24.pl, powodem odmowy jest “ponury spektakl, który toczy się od 3,5 roku wokół sprawy smoleńskiej w naszym kraju”. Jadwiga Gosiewska przypomniała w ten sposób to, co napisała w liście otwartym do prezydenta Bronisława Komorowskiego kilka tygodni temu. Stwierdziła, że “nie odbierze medalu z rąk człowieka, który lekceważąco podchodzi do wielkiej ogólnokrajowej tragedii smoleńskiej”.

Jan Gosiewski mówił z kolei, że przyszedł na sesję Rady Miasta, “by nie chować głowy w piasek”. – Główną przyczyną odmowy jest to, że pan Komorowski, będąc marszałkiem Sejmu, prześladował mojego syna – stwierdził Jan Gosiewski i dodał: – Chciałem zapytać radnych: czy wy wiecie o tym, że ja z żoną będę dzielił się opłatkiem, płakał i w pusty talerz patrzył? Źe moja synowa cierpi i wnuki płaczą w Warszawie? Czy ktoś nad tym wszystkim się zastanawia – mówił.

Zgodnie z oficjalnym protokołem Jadwiga i Jan Gosiewscy jeszcze dwukrotnie będą zapraszani na sesję Rady Miejskiej Darłowo celem odebrania medali. Jeśli to nie nastąpi, medale zostaną odesłane do Warszawy.

Autor: JW
Źródło: gk24.pl , niezalezna.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=72344 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]