Wielka obniżka cen rosyjskiego gazu dla Ukrainy

Aktualizacja: 2013-12-18 9:29 am

Prezydent Rosji Wladimir Putin poinformował o obniżeniu ceny gazu dla Ukrainy do 268,5 dolara za 1000 metrów sześciennych. Do tej pory Ukraina płaciła 400 dolarów za 1000 metrów sześciennych.

Do ogłoszenia wiadomości o  obniżce cen doszło po spotkaniu Wiktora Janukowycza z Wladimirem Putinem. Prezydent Ukrainy gościł na Kremlu również po to by zabiegać o kredyt na podtrzymanie stabilności ukraińskiej gospodarki.

Szef rosyjskiego MSZ Anton Siłuanow zadeklarował, że Kreml zainwestuje 15 mld dolarów w papiery wartościowe ukraińskiego rządu, i że część zostanie zainwestowana jeszcze w tym roku.

Mimo iż Putin podkreślał, że gest w stronę Ukraińców nie jest obwarowany żadnymi warunkami, międzynarodowi komentatorzy wizytę Janukowycza w Rosji określili mianem „wyboru opcji wschodniej”.

Prezydenci obu państw zaprzeczyli, by rozmawiali też o kwestii przystąpienia Ukrainy do Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu.

kra

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=72206 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]