Aktualizacja strony została wstrzymana

Franciszek – człowiek roku wg TIME Magazine, MTV, magazynu hippisów i homoseksualistów

Franciszek – człowiek roku wg TIME Magazine

Link do TIME’a

Depesza w TLB:

W dziewięć miesięcy od swego wyboru stanął w centrum centralnych dysput naszych czasów dotyczących bogactwa i ubóstwo, uczciwości i sprawiedliwości, przejrzystości, nowoczesności, globalizacji, roli kobiet, natury małżeństwa, czy pokus władzy

Szkoda tylko, że o eschatologii i zbawieniu nie chce podyskutować. Swoja drogą TIME już dwa razy wybierał papieży na „człowieka roku”. Jana XXIII i Jana Pawła II. Obaj po beatyfikacji, oczekują na kanonizację. Bardzo wymowne.

Napisał Dextimus dnia 11.12.13

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (11 grudnia 2013)

 


 

Franciszek – człowiek roku wg MTVU

Ze strony MTVU:

Pope Francis, born Jorge Mario Bergoglio to Italian parents in Buenos Aires, assumed the leadership role of the Catholic Church in March 2013, while focusing on breaking down bureaucracy and making the church more inclusive and community focused. Months into his papacy, he surprised many by declaring that he would not judge a person for their sexual orientation, taking a bold stance on homosexuality that diverged from that of his predecessor. Continuing in his quest to unite rather than divide the Church, Pope Francis gave a high profile interview that appeared in Jesuit publications around the world in September, preaching love, acceptance and humility over dogma. „We cannot insist only on issues related to abortion, gay marriage and the use of contraceptive methods,” said Pope Francis in the interview. „It is not necessary to talk about these issues all the time.” Instead, Pope Francis, who took his name in honor of Saint Francis of Assisi to demonstrate his concern for the well-being of the poor, has used his power to focus the Catholic Church on fighting poverty, luxury and vanity. His own humility and outspokenness in the name of acceptance has brought a new, unexpected voice to the Vatican in 2013

Get More: www.mtvu.com

Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi.
(J 15:19)

Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. (Mt 10:22)

Napisał Dextimus dnia 11.12.13

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (11 grudnia 2013)

 


 

Magazyn homosiów wybrał Franciszka – człowiekiem roku

Linkuję wyłącznie z kronikarskiego obowiązku.

Napisał Dextimus dnia 17.12.13

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (17 grudnia 2013)

 


 

Okładka świątecznego New Yorkera

jakże trafne podsumowanie mijającego roku…

Napisał Dextimus dnia 22.12.13

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (22 grudnia 2013)

 


 

Franciszek – człowiek roku 2013 dla „prymasa” anglikanów

Pan Justyn Welby, pseudonim estradowy: Arcybiskup Canterbury, powiedział w wywiadzie dla BBC, że papież Franciszek

Jest nadzwyczajnym człowiekiem i wspaniałym rozmówcą. Swoim osobistym przykładem i słowem dokonał zmiany samoświadomości celu istnienia i kierunku, w którym zdąża Kościół katolicki. Papież jest niezwykle skuteczny. Z pewnością jest dla mnie człowiekiem roku.

Napisał Dextimus dnia 1.1.14

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (1 stycznia 2014)

 


 

Papież najlepiej ubranym mężczyzną – według magazynu „Esquire”

I jest kolejna nagroda dla Ojca Świętego Franciszka. Tym razem za to, że jest „najlepiej ubranym mężczyzną” w roku 2013. A konkretnie? Za to, że nie nosi czerwonych butów, czyli symbolu gotowości na męczeństwo.

Modowy magazyn „Esquire” uznał, że najlepiej ubranym mężczyzną ubiegłego roku był papież. Dlaczego? Bo „strój mężczyzny ma odzwierciedlać jego charakter”, a tak właśnie ma być w przypadku papieża. „Decyzje dotyczące stroju podejmowane przez papieża Franciszka były zaś subtelnym sygnałem nowej ery w Kościele katolickim” – można przeczytać w uzasadnieniu.

Co szczególnie zachwyciło dziennikarzy modowego pisma? – Jego strój naprawdę oddaje jego sposób myślenia. Pamiętam pogrzeb Jana Pawła II, który chowany był w jasnoczerwonych butach. Kiedy obecny papież postanowił zrezygnować z noszenia czerwonych butów, odebrałem to jako dobre odzwierciedlenie jego podejścia do osoby funkcjonującej w swojej roli – tłumaczy Mark-Evan Blackman, profesor z Fashion Institute of Technology, instytutu mody Nowojorskiego Instytutu Stanowego.

Odrzucenie wystawnych strojów na rzecz skromnej szaty „Esquire” uznało za decyzję przełomową, która wiele mówi o papieżu i celu jego pontyfikatu. – Ubóstwo jego strojów to widzialne świadectwo jego teologicznych i materialnych trosk o najuboższych. Ojciec Kościoła naprawdę ma nowe szaty – podsumowała Ann Pellegrini, religioznawczyni z nowojorskiego uniwersytetu.

TPT/Wyborcza.pl

Za: Fronda.pl (2.01.2014)

 


 

Rolling Stone Magazine

Rolling Stone Magazine – czasopismo założone w 1967 r. w San Francisco przez Janna Wennera i Ralpha J. Gleasona, jako organ ideowy kultury, a przede wszystkim muzyki hippisowskiej. Nazwa pochodzi od tytułu piosenki Boba Dylana „Like a Rolling Stone” – manifestu ideowego hippisów, odnoszącego się do angielskiego przysłowia „A rolling stone gathers no moss” (Toczący się kamień nie porasta mchem).

Po wielkiej popularności w latach 60. i 70., lata 80. przyniosły okres niesławy poprzez narkotykowe eksperymenty niektórych dziennikarzy, instytucjonalizację i coraz większą komercjalizację. Te ostatnie pogłębiła jeszcze bardziej przeprowadzka tytułu do Nowego Jorku, w celu zbliżenia się do potencjalnych reklamodawców. Po roku 2000 utrata źródeł finansowania i malejąca popularność zmusiła wydawców do zmiany orientacji na coraz młodszego odbiorcę i skupienia się na tematyce związanej z seksem.

Ale mimo wszystko po dziś dzień Rolling Stone uważany jest za sztandarowy przykład „pisma kultowego”, dyktującego trendy i wyznaczającego nowe kierunki w muzyce, filmie, modzie itd. Największym magnesem przyciągającym czytelników do tego miesięcznika, oprócz artykułów, są przede wszystkim fenomenalne okładki i sesje zdjęciowe. To właśnie zdjęcia gwiazd z okładek Rolling Stone’a wywoływały na świecie konsternację, oburzenie, zdziwienie, ale także i podziw. Wystarczy wspomnieć tu chociażby tak słynne okładki, jak zdjęcie Janet Jackson, której piersi zasłonięte są przez dłonie białego mężczyzny, Madonny „rozkładającej nogi” na antycznym krześle czy wreszcie nagrodzoną w 2005 tytułem „najlepszej okładki wszech czasów” zdjęcia nagiego Johna Lennona obejmującego ubraną w czarną bluzkę i jeansy Yoko Ono.

tyle Wikipedia

A kto to jest na okładce najnowszego numeru organu ideowego wyłysiałych hippisów i kto jest wychwalany w tymże numerze jako „wyzwolony konserwatysta„?

Napisał Dextimus dnia 28.1.14

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (28 stycznia 2014)

 


 

Skip to content