Rosyjskie kłopoty z godnością życia

Z badań przeprowadzonych przez renomowany rosyjski instytut badania opinii publicznej, Centrum Lewady, wynika, że zarówno osoby wyznania prawosławnego, jak i muzułmanie zamieszkujący Federację Rosyjską w większości nie uważają aborcji za zabójstwo. Niczego niewłaściwego nie widzą oni również w stosowaniu antykoncepcji.

31 proc. prawosławnych i 28 proc. muzułmanów uważa, że aborcja jest zabójstwem i nie należy na nią zezwalać. Przeciwnego zdania jest odpowiednio 52 proc. i 61 proc. respondentów biorących udział w badaniu. Z kolei 79 proc. prawosławnych i 65 proc. muzułmanów sądzi, że należy „planować” pojawianie się dzieci w rodzinie za pomocą antykoncepcji; natomiast odpowiednio 14 proc. i 29 proc. uważa, że należy urodzić i wychować tyle dzieci, ile da Bóg.

69 proc.  prawosławnych i 47 proc. muzułmanów uważa, że w szkołach powinny odbywać się lekcje oświaty seksualnej; przeciwnego zdania jest ich odpowiednio 21 proc. i 53 proc. Korzystanie z surogatek dopuszcza 53 proc. prawosławnych i 33 proc. muzułmanów, natomiast 34 proc. i 45 proc. uważa tę praktykę za niedopuszczalną.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 15-18 listopada wśród 1603 respondentów ze 130 miejscowości w 45 regionach Federacji Rosyjskiej.

Źródło: Interfaks Religia

dom

KOMENTARZ BIBUŁY: No jak to się ma do „nawrócenia Rosji”, które miało rzekomo nastąpić po „konsekracji” dokonanej przez Jana Pawła II w 1984 roku? Mija prawie 30 lat od „konsekracji” i – poza kilkoma politycznymi aktami ostatnich miesięcy – pozytywnych rezultatów w społeczeństwie, jak nie było tak i nie ma. Tym bardziej jeśli chodzi o integralną konwersję Rosji na katolicyzm, moralne odrodzenie czy o obiecany przez Matkę Bożą pokój na świecie. Pokoju nie ma, Rosja pogłębia się w horror aborcji, lecz niektóre grupy dalej brną w absurd uznawania ważności i skuteczności janopawłowych modlitw…

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2013-12-09) | http://www.pch24.pl/rosyjskie-klopoty-z-godnoscia-zycia,19708,i.html

Skip to content