Aktualizacja strony została wstrzymana

Pastor Josh McDowell pouczył …

W ubiegłym roku – 2 grudnia 2005 – m.in. w Zielonej Górze gościł pasor Josh MacDowell. […] Josh McDowell mieszka w Teksasie (USA), jest protestantem związanym z ruchem Campus Crusade for Christ. Członek sekty Ruch Nowego Źycia, która chlubi się współpracą i inspirowaniem „Ruchu Światło-Źycie” (psoborowe oazy). Autor lub współautor prawie setki książek z dziedziny poradnictwa rodzinnego, wychowania, ewangelizacji. Już 12 i 13 grudnia 2006 Josh McDowell wystąpi w katowickim Spodku. […]”

 

Pastor Josh McDowell pouczył

W ubiegłym roku – 2 grudnia 2005 – m.in. w Zielonej Górze gościł pasor Josh MacDowell.


Za stroną ddm.org.pl zamieszczamy poniżej relację z tej wizyty (pisownia oryginalna):

„PRAWDA MUSI DZIAŁAĆ – JEŚLI TO DZIAŁA TO JEST TO PRAWDA”

W piątek 2 grudnia, Zielona Góra gościła Josh’a McDowell’a który przybył do parafii p.w. Św. Ducha.

W spotkaniu z nim wzięło udział wielu duszpasterzy, katechetów i animatorów odpowiedzialnych za prowadzenie i formacje młodzieży, ale nie zabrakło także samych młodych którzy także licznie przybyli na to spotkanie. Swoją konferencje Josh rozpoczął od przedstawienia siebie i swojej licznej rodziny. Później jako wstęp do swojej konferencji Josh McDowell pokazał procentowo ilu młodych Polaków nie jest wstanie powiedzieć, że „Prawda Chrystusowa” jest prawdą, o tym że Pismo Św. nie jest pismem Boga Źywego, uwidocznił także inne tego typu podobne problemy. Ukazał w formie piramidy gł. „aspekty życia młodego człowieka”, natomiast sama piramidę przedstawił jak „górę lodową” która jest do połowy zanurzona i wystaje jej sam czubek co obrazowało wnętrze każdego człowieka oraz jego zewnętrzne cechy jakim są zachowanie. Katechetów, animatorów i kapłanów pouczył aby usilnie kłaść nacisk na nową formę ewangelizacji, a także na „moc przekazywania” prawd ewangelicznych. Głośno i wyraźnie pokreślił aby oderwać się od stereotypów nauczania według ogólnie przyjętych schematów które w naszych czasach są po prostu nieskuteczne. Mówił, aby wszyscy którzy nauczają bądź głoszą słowo Boże, Ewangelię, odzwierciedlali to i pokazywali swoim życiem. Wyraźnie też powiedział, że jeśli zatrzymamy się i zamkniemy w stereotypach, w historii i tradycyjności to Kościół straci młodych którzy po prostu od takiego kościoła odejdą. Jose przedstawił wszystkim obecnym w kaplicy, że aby to wszystko się spełniło trzeba spełnić dwa warunki:

„Całkowicie i bezwzględnie” modlić się by Pan prowadził nas swoimi ścieżkami czyli, całkowite i bezwzględnie zaufać Bogu i oddać się pod Jego prowadzenie, a także zwrócić szczególną uwagę na Jedność, Prawdę i Miłość.

„PRAWDA MUSI DZIAŁAĆ- JEŚLI TO DZIAŁA TO JEST TO PRAWDA”

Program Josh’a McDowell’a jako pierwsza w Polsce wprowadza parafia z naszej diecezji! Parafia z miasta Sulęcin p.w. Św. Henryka. Opiekę nad programem sprawuje ks. dziekan Piotr Mazurek.

Pastor uczący w zielonogórskim kościele.


Pouczenia skrupulatnie notował miejscowy biskup.Josh McDowell – (ur. 1939) mieszka w Teksasie (USA), jest protestantem związanym z ruchem Campus Crusade for Christ. Członek sekty Ruch Nowego Źycia, która chlubi się współpracą i inspirowaniem „Ruchu Światło-Źycie” (psoborowe oazy). Autor lub współautor prawie setki książek z dziedziny poradnictwa rodzinnego, wychowania, ewangelizacji.

Już 12 i 13 grudnia 2006 Josh McDowell wystąpi w katowickim Spodku. Prosimy o modlitwę w intencji uchronienia jak największej liczby ludzi od wpływu zgubnych nauk tego sekciarza.

 

Za: KRONIKA NOVUS ORDO
Środa, listopad 08, 2006
posted by Wiedhold at 8.11.06

 

Za:
Deprecated: preg_replace(): Passing null to parameter #3 ($subject) of type array|string is deprecated in /home/bibulaco/public_html/wordpress/wp-includes/kses.php on line 1745