Modlitwa do Żyda Jezusa Chrystusa przez wstawiennictwo Żydówki Marii jest… antysemicka

Aktualizacja: 2013-11-21 10:13 am

Katolicka Agencja Informacyjna wyleciała za orbitę Jowisza i dryfuje gdzieś przestrzeni głupoty i absurdu…

W depeszy przedrukowanej bezkrytycznie w deon.pl czytamy m.in. (wytłuszczenia moje)

Papież Franciszek potępił antysemicki eksces do jakiego doszło w Buenos Aires podczas nabożeństwa (z okazji 75. rocznicy tzw. “kryształowej nocy” z 1938 roku w Niemczech.

Agresja nie może być żadnym aktem wiary” – cytuje słowa papieża na swojej stronie internetowej Światowy Kongres Żydów (WJC). Zdaniem Franciszka “głoszenie nietolerancji jest wojownicze i musi być przezwyciężone“, który w ten sposób odniósł się do protestów grupy konserwatywnych katolików, która zakłócała nabożeństwo.

Franciszek skrytykował incydent podczas wczorajszego spotkania w Watykanie z przewodniczącym Kongresu Żydów Ameryki Łacińskiej, Claudio Epelmanem. Obaj znają się od czasu, gdy Franciszek był jeszcze arcybiskupem Buenos Aires. Epelman przybył na spotkanie z Ojcem Świętym z delegacją sześciu przywódców religijnych z Ameryki Południowej, w tym muzułmanów, a także przedstawicieli ewangelikalnych Kościołów protestanckich.

Jak donosi WJC Epelman z wielkim uznaniem wyrażą się o papieżu, który wielokrotnie w przeszłości odcinał się od antysemityzmu. Jego zdaniem Franciszek podczas tego spotkania po raz kolejny pokazał wolę budowania silnych mostów między religiami.

Podczas Mszy św. w stolicy Argentyny upamiętniającej ofiary pogromów Żydów do jakich doszło 9 listopada 1938 r. w Niemczech grupa katolików antysemitów starała się zakłócić jej przebieg. Głośno modliła się sprzeciwiając się obecności Żydów na nabożeństwie. Dopiero po przybyciu policji i namową jednego z księży demonstranci rozeszli się.

Protest pochwaliło “Bractwo Kapłańskie św. Piusa X” . “Kierujący Bractwem w Ameryce Południowej ks. Christian Bouchacourt powiedział, że zna i rozumie ludzi, którzy protestowali podczas nabożeństwa” – napisał argentyński dziennik “La Nación”. Podobnie inne środowiska lefebrystów na swoich forach internetowych protestują wyjaśniając, dlaczego chrześcijańsko-żydowska uroczystość nie powinna mieć miejsca w katolickim kościele.

Pomijając taki drobny szczegół, że okolicznościowa akademia rocznicowa nie była żadnym nabożeństwem a tym bardziej Mszą świętą warto zauważyć, że odmawianie przez wiernych katolików na głos modlitwy różańcowej w katolickiej archikatedrze jest określane mianem agresji, nietolerancji i zachowania wojowniczego. Tylko dlaczego Ojciec święty chce to przezwyciężać? Z kim On chce walczyć? Ze swoim Przełożonym i z Jego Matką? Czyżbyśmy mieli papieża antysemitę?

Napisał Dextimus dnia 21.11.13

ZOB. RÓWNIEŻ:

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=71551 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]