Ławrow sypie Tuska. Rosja prosiła Polskę o ochronę ambasady 11 listopada

Coraz więcej faktów wskazuje na to, że polskie władze celowo dopuściły do ataku na ambasadę Rosji w Warszawie. Szef rosyjskiej dyplomacji poinformował, że przed Marszem Niepodległości Rosja bezskutecznie prosiła stronę polską o wzmocnienie ochrony swojej placówki dyplomatycznej.

„W przededniu tej demonstracji ostrzegaliśmy naszych polskich kolegów – policję i inne właściwe struktury – że jest to bardzo ryzykowne przedsięwzięcie. Prosiliśmy o wzmocnienie ochrony, jednak odpowiedziano nam, że wszystko będzie w porządku. Wszelako w porządku – jak wiecie – nic nie było” – powiedział minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Ławrow.

Ławrow mówił o tym podczas wizyty w redakcji rządowego dziennika „Rossijskaja Gazieta”, gdzie odpowiadał na pytania dziennikarzy i czytelników. Relacja z tego spotkania ukazała się dziś na stronie internetowej dziennika.

Jeśli rosyjski minister mówi prawdę, oznaczałoby, że rząd Donalda Tuska celowo dopuścił do zagrożenia. W jakim celu? Można przypuszczać, że chodziło o obarczenie winą za ekscesy „rusofobiczny” PiS. W ten scenariusz wpisały się główne stacje telewizyjne pokazujące jednocześnie przemówienie Jarosława Kaczyńskiego z Krakowa i „obrazki” z warszawskich zamieszek.

Więcej na ten temat w jutrzejszej „Gazecie Polskiej Codziennie”.

Za: niezalezna.pl (19.11.2013) | http://niezalezna.pl/48475-lawrow-sypie-tuska-rosja-prosila-polske-o-ochrone-ambasady-11-listopada

Skip to content