Kard. Hoyos: Papież nie zamierza ograniczać tradycyjnej liturgii

W trakcie spotkania z przedstawicielami z przedstawicielami Międzynarodowej Federacji Una Voce kardynał Dario Castrillon Hoyos podkreślił, że papież Franciszek „nie ma problemu ze starym rytem, ani też nie ma problemu z grupami wiernych i stowarzyszeniami takimi jak wasze, które je promują”. Zapewnienia te padły w osobistej rozmowie papieża z byłym przewodniczącym papieskiej komisji „Ecclesia Dei”.

Hierarcha dodał, że w ocenie biskupa Rzymu ograniczenia nałożone na Franciszkanów Niepokalanej wynikają wyłącznie z kwestii wewnętrznych tego zgromadzenia i nie odnoszą się w ogólności do nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego. Były prefekt kongregacji ds. duchowieństwa podkreślił, że papież nie zamierza w przyszłości zmieniać regulacji ustanowionych przez Benedykta XVI.

W trakcie zebrania w Rzymie członkowie federacji wybrali jej nowego przewodniczącego. Został nim James Bogle – prawnik, pisarz, przewodniczący Unii Katolickiej Wielkiej Brytanii. – Jesteśmy bardzo wdzięczni jego eminencji, kardynałowi Castrillonowi Hoyosowi, kardynałowi Brandmüllerowi i arcybiskupowi Pozzo za udział w walnym zgromadzeniu Międzynarodowej Federacji Una Voce. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sposobu, w jaki tradycyjna Msza jest sprawowana na całym świecie. Jesteśmy oczywiście bardzo wdzięczni Benedyktowi XVI i naszemu papieżowi Franciszkowi za wsparcie, jakiego nam udzielili, dla realizacji prawa do modlitwy w tradycyjnym rycie rzymskim – powiedział Bogle.

Źródło: rorate-caeli.blogspot.com

mat

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2013-11-12) | http://www.pch24.pl/papiez-nie-zamierza-ograniczac-tradycyjnej-liturgii,19071,i.html | Papież nie zamierza ograniczać tradycyjnej liturgii

Skip to content