Aktualizacja strony została wstrzymana

Amerykanie podsłuchiwali papieża?

Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) podsłuchiwała między innymi rozmowy papieża – twierdzi włoski tygodnik „Panorama” w swoim wydaniu z 31 października. Afera podsłuchowa zatacza coraz większe kręgi.

Siedziba NSA

Według informacji podanych na łamach „Panoramy” można się obawiać, że służby USA podsłuchiwały rozmowy katolickich purpuratów. Chodzi okres do rozpoczęcia konklawe.

Amerykanie mieli podsłuchiwać osoby zamieszkujące Domus Internationalis Paolo VI w Rzymie, gdzie mieszkał… kard. Jorge Mario Bergoglio. Połączenia do Watykanu i z Watykanu były klasyfikowane według czterech kategorii: „leadership intentions” – jako dotyczące kierownictwa śledzonej organizaci, „threats to financial system” – zagrożenia dla systemu finansowego, „foreign policy objectives” – cele polityki zagranicznej, oraz „human rights” – prawa człowieka.

Tygodnik sugeruje, ze NSA podsłuchiwała także rozmowy prezesa IOR (banku watykańskiego) Ernsta von Freyberga.

KAI

mat

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2013-10-30)

Brzeziński: W dzisiejszych czasach nie istnieją prywatne rozmowy

Były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki, Zbigniew Brzeziński powiedział w rozmowie z TVP Info, że we współczesnym świecie nie istnieją „prywatne rozmowy telefoniczne”.

„Wychodzę z założenia, że właściwie w dzisiejszych czasach nie ma prywatnych rozmów telefonicznych, nie ma osobistego e-maila, który nie jest dostępny prawie wszystkim, nie jest wykluczone, że nie ma własnych domów, w których można być osobą prywatną – powiedział w specjalnym wywiadzie dla TVP Zbigniew Brzeziński odnosząc się do afery podsłuchowej z udziałem USA.

Powiedział również: „Źyjemy w wieku, w którym właściwie wszystko, co mówimy do siebie, do najbliższych jest prawdopodobnie dostępne dla kogokolwiek, kto się tym poważnie interesuje. Wychodzę z założenia, że właściwie w dzisiejszych czasach nie ma prywatnych rozmów telefonicznych, nie ma osobistego e-maila, który nie jest dostępny prawie wszystkim, nie jest wykluczone, że nie ma własnych domów, w których można być osobą prywatną.

Sm/TvpInfo

Za: Fronda.pl (30.10.2013)

Za:
Deprecated: preg_replace(): Passing null to parameter #3 ($subject) of type array|string is deprecated in /home/bibulaco/public_html/wordpress/wp-includes/kses.php on line 1745