Rosja: komunikat MSZ w sprawie ataków na chrześcijan w Egipcie

Aktualizacja: 2013-10-22 1:01 pm

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej wyraziło głęboki niepokój z powodu ataków na koptyjskich chrześcijan w Egipcie. W napadzie na uczestników ceremonii ślubnej w jednej z dzielnic Kairu śmierć poniosły cztery osoby a kilkanaście zostało ciężko rannych. Wczoraj 21 października odbyły się pogrzeby zabitych, które przekształciły się w tłumne manifestacje tysięcy Egipcjan.

W oświadczeniu czytamy, że tak ostatni, jak i poprzednie akty terroru skierowane przeciwko egipskim chrześcijanom, budzą najwyższy niepokój władz Rosji. Ataki na ośrodki religijne Koptów, zamachy na ich życie i zdrowie, wywołują sprzeciw tym bardziej, że bardzo często ich inicjatorami są zwykli kryminaliści. Zdaniem autorów oświadczenia władze Egiptu powinny dołożyć wszelkich starań by nie dopuszczać do podobnych zdarzeń w przyszłości. Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa bez względu na wyznawaną religię, a także stabilizacja sytuacji w kraju, pozwolą państwu egipskiemu osiągnąć potrzebny poziom rozwoju ekonomicznego i standardów społeczeństwa demokratycznego. Autorzy oświadczenia uważają, że szacunek wobec wybranych demokratycznie instytucji zapewni ogólnonarodowy ład społeczny i pokój międzyreligijny.

W. Raiter, Moskwa

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=70691 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]