Aktualizacja strony została wstrzymana

Austriacki proboszcz musiał odejść. Był zbyt konserwatywny!

Ksiądz Konrad Sterninger musiał odejść z parafii, której był proboszczem. Powód? Nie chciał udzielać Komunii św. na rękę i „przesadzał” z Najświętszą Maryją Panną. Jak zapowiedział jego biskup, ten duchowny nie wróci już do regionu Wschodniej Styrii.

Josef Reichshoffer, dziekan dekanatu, do którego należy była parafia ks. Sternfeiningera podkreślił, że do zmiany personalnej doszło na skutek „interwencji diecezjalnej”. Ksiądz pełnił urząd proboszcza zaledwie przez sześć tygodni.

Według oficjalnego komunikatu kurii diecezji Graz-Seckau, duchowny został odwołany na jego własną prośbę. Od początku jego posługi między duchownym a liberalnymi członkami rady parafialnej trwał konflikt, który doprowadził do tej sytuacji.

Kolejna Msza św. w tej parafii sprawowana była już przez biskupa pomocniczego Franza Lacknera. Biskup Egon Kapellari w liście wysłanym specjalnie do członków parafii w Neudau zapowiedział, że liczy na „nowy początek”.

Źródło: leinezeitung.at

mat

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2013-10-17 ) | http://www.pch24.pl/austriacki-proboszcz-musial-odejsc--byl-zbyt-konserwatywny-,18443,i.html#.Ul-IxDGjyPw.facebook#ixzz2hyNwgEoL

Skip to content