Kiedy Diabeł udziela Komunii…

Aktualizacja: 2006-11-6 12:00 am

Biskup Tod Brown z Diecezji Orange w stanie Kalifornia dał się już poznać z nienawiści do Boga, między innymi zakazując wiernym klękania przed Bogiem podczas przyjmowania Komunii św. Wydaje się jednak, że w swej nienawiści poszedł jeszcze dalej, stając się reprezentantem Złego. Czymże bowiem nazwać przyzwolenie na organizowanie cyrkowych mszy odprawianych w parafii Corpus Christi w Aliso Viejo, gdzie zaprasza się wiernych do przywdziewania satanicznych strojów. Na zdjęciu poniżej, diabeł udziela komunii…

Ogłoszenie z biuletynu parafialnego parafii Corpus Christi w Aliso Viejo zapraszającego na imprezę, brzmi następująco:

“Pozwól wyzwolić z siebie swą dziecięcość i baw się […] W związku z wigilią święta Halloween parafianie są zaproszeni do przyjścia na Mszę przebrani w kostiumy (tak, mamy na myśli dorosłych i dzieci). Dodatkowo, rodziny i osoby indywidualne są zaproszone do wycinania dyń z upiorami (ang. Fred-O’Lantern jako “bardziej wesoły” niż Jack-O’Lantern) i umieszczania ich naokoło ołtarza. Specjalne smakołyki […] będą rozprowadzane podczas wszystkich Mszy. Oprócz tego, niech wszyscy się pogłowią za kogo przebierze się FKB (Fred. K. Bailey – inicjaly księdza przygotowującego tę maskaradę) pod koniec Mszy. Gdy inne parafie straszą swoich wiernych głupimi ostrzeżeniami o Halloween jako święcie adoracji diabła i podobnymi nonsensami, my chrześcijanie-katolicy rozumiemy, że przecież wigilia All Hallows jest właśnie wigilią Wszystkich Świętych (All Saint’s Day), jesiennego święta naszego duchowego dziedzictwa. Zabezpieczeni w wiedzę o zmartwychwstaniu Jezusa, możemy zabawić się w rzeczy, które do tej pory nas straszyły […] Nasz Bóg nie obrazi się przecież powycinanymi przez nas warzywami, nie – on ucieszy się z rodziny parafialnej, która gromadzi się by pomodlić się, mieć trochę radości i trochę pofiglować.”

Jeszcze raz przypomnijmy: biskup Tod Brown to ten sam, który zabronił wiernym przyjmownia Komunii św. w pozycji klęczącej. Bp Brown ma już prawie 70 lat i sakrę biskupią dostal w 1989 roku z rąk obecnego Prefekta Kongregacji Nauki Wiary kard. William Levada. Oczywiście obecny “drugi po papieżu” nigdy nic nie wiedział o ekscesach biskupa, którego wyświęcił, tak samo jak i poprzednik a obecny papież “nic nie wiedział”, tak samo jak mający być kanonizowany papież poprzedniego pontyfikatu, który też “nic nigdy nie wiedział” – o ekscesach biskupów, o homoseksualnych wypadach założycieli największych zgromadzeń, o wyrzucaniu z parafii wiernych pragnących tradycyjnej Mszy świętej, normalności i moralności katolickiej w Kościele, itd itp. Mamy tylko dwie możliwości: albo “nic nie wiedział” albo wiedział dokładnie, lecz nie chciał interweniować – czy to dla “dobra Kościoła”, czy to zachowania jakiejś wyimaginowanej, budowanej na kłamstwie “jedności” Kościoła. Bo aż trudno uwierzyć, żeby popierał takie eskapady swoich podwładnych. Chociaż… kilkadziesiąt lat sprawowania władzy z brakiem chęci wprowadzenia jakiejkolwiek elementarnej dyscypliny może skłaniać mniej cierpliwych nawet do takiej refleksji. Tylko czy można usprawiedliwiać tolerowanie błaznów, ludzi chorych psychicznie i wprost – adwokatów Diabła, w Kościele? Czy można ich obecność tolerować przez kilkadziesiąt lat nawet dla jakiejś sztucznej idei jedności ziemskiego Kościoła, jedności ponad wszystko, jedności opartej na zakłamaniu i tolerowaniu zła? Nie, to nie jest droga do świętości.

LM

 

Diabeł udziela komunii…

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=705 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]