Ksiądz ekskomunikowany za wspierania kapłaństwa kobiet i homoseksualistów

Aktualizacja: 2013-09-23 10:52 am

Media przekonują, że papież zmienia nauczanie w sprawie kapłaństwa homoseksualistów, a równocześnie toczy się kościelne życie i księża głoszące poglądy przypisywane przez media papieżowi, są przez tego ostatniego ekskomunikowane.

Taki los spotkał australijskiego księdza Grega Reynoldsa, który został ekskomunikowany. Powodem jest to, że w 2011 roku zrezygnował on z posługi parafialnej i założył organizację Inclusive Catholics, która promuje wyświęcanie kobiet i osób homoseksualnych na duchownych. Łaciński dokument wyszedł z Kongregacji ds. Duchowieństwa już za pontyfikatu papieża Franciszka.

TPT/The Age

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=70440 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]