Homoschizma w Szwajcarii?

Katolicy z diecezji Bazylei, w tym duchowni i świeccy zaangażowani w życie parafialne, uczestniczą w „błogosławieństwach” związków osób tej samej płci. Nie wywołuje to żadnej reakcji ze strony katolickiej hierarchii i biskupa miejsca, co więcej, organizacja homoseksualistów cieszy się wsparciem lokalnego duchowieństwa.

Stowarzyszenie Adamim z siedzibą w Bernie zrzesza, jak twierdzą jego przedstawiciele, duszpasterzy, księży, teologów, katechetów, kapelanów z „różnych denominacji”, w tym oczywiście katolików, których wspólnych celem jest podejmowanie wysiłków w sferze publicznej w celu uznania homoseksualizmu jako „naturalnego zróżnicowania ludzkiej seksualności”, jako „wyjątkową umiejętność kochania kogoś o tej samej płci”.

Współpracując przy tym z ekumeniczną grupą homoseksualistów działającą przy lokalnym kościele ewangelicko-reformowanym, która cieszy się także wsparciem Kościoła katolickiego.

W grupie tej aktywnie działa Eva Südbeck-Baur, „katolicka” teolog i autorka „krytycznych” książek, zaangażowana w unowocześnianie katolicyzmu, dialog z judaizmem i „otwarcie” chrześcijaństwa na homoseksualizm. Informacje o uroczystościach organizowanych przez jej „tęczową” grupę odnaleźć można na oficjalnych stronach Kościoła w Bazylei. Mają one dostarczać … „doświadczenia nowych form kultu”.

„Błogosławieństwa” par osób tej samej płci są już długą praktyką w diecezji Bazylei. Problemu nie podjął kardynał Kurt Koch, który przez pięć lat kierował tą właśnie diecezją. Kierujący nią aktualnie biskup Felix Gmür także nie podejmuje żadnych działań.

Inny szwajcarski duchowny, Vitus Huonder, stając w diecezji Chur przed tym samym problemem zdecydowanie potępił próby „błogosławienia” związków homoseksualistów. Milczenie pasterza Bazylei w tej sprawie dostrzegają sami szwajcarscy katolicy, według których sytuacja wymaga dziś „wyjaśnienia”.

Z podobną tolerancją biskup Gmür odniósł się także do rodzącej się w jego diecezji szwajcarskiej wersji Inicjatywy Księży, domagających się „dialogu, nie sankcji” w kwestii celibatu, kapłaństwa kobiet itd.

Źródło: eponymousflower.blogspot.com
mat
http://www.pch24.pl

[Komentarz gajowego Maruchy;] Dlaczego brak reakcji szwajcarskich hierarchów na próby „legalizacji” sodomii w Kościele miałby kogoś dziwić?
Kimże bowiem oni są, aby osądzać innych? Zwłaszcza, że ci inni przecież też „poszukują Boga” i „mają dobrą wolę”, jak to celnie wyraził papież Franciszek…
Admin

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2013-09-04) | http://marucha.wordpress.com/2013/09/04/homoschizma-w-szwajcarii/

Skip to content