Filipińscy biskupi polecają film “Harry Pottera”

Aktualizacja: 2005-11-24 12:00 am

Filipińska Konferencja Biskupów Katolickich Catholic Bishops’ Conference of the Philippines (CBCP) w wydanym oświadczeniu zaskoczyła wiernych rekomendując najnowszy odcinek filmu “Harry Pottera”.

Oświadczenie biskupów, którzy film “Harry Pottera” polecają i rekomendują wydając opinie o “dobrych wartościach filmu”, kłóci się z oficjalnymi ostrzeżeniami Watykanu.

Oświadczenie biskupów filipińskich pozytywnie oceniając film, powołuje się na podobną pozytywną ocenę wystawioną przez Konferencję Biskupów Amerykańskich The United States Conference of Catholic Bishops (USCCB) za “trzeźwe i inteligentne przedstawianie wiary i tajemnicy Zła”.


KOMENTARZ: Cóż można po takich oświadczeniach biskupów dodać? Można to skomentowac jednym słowem: Apostazja. Biskupi zatracili nie tylko zdrowy rozsądek rekomendując dzieciom filmy inicjujące do sztuk magicznych (zakazanych przez naukę Kościoła), ale sami odstąpili od Wiary. Módlmy się za Biskupów.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=7 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]