Ksiądz-gej kandydujący w wyborach kanadyjskich, nie otrzymał zezwolenia z Watykanu

Aktualizacja: 2006-11-2 12:00 am

Kandyjska Diecezja Joliette wydała oficjalny komunikat, w którym stwierdza, że informacja przekazywana przez media jakoby Watykan wydał zezwolenie katolickiemu księdzu na kandydowanie w wyborach z ramienia separatystycznej partii Bloc Quebecois, są fałszywe. Jak informowaliśmy wcześniej (zob. Ksiądz-gej, b. prostytutka męska wystartuje w wyborach kanadyjskich  – 2006-10-30), ks. Raymond Gravel, znany z wieloletniej działalności proaborcyjnej i prohomoseksualnej, “nie otrzymał “zielonego światła” od Watykanu. […] Biskup Diecezji Joliette nie otrzymał żadnego zezwolenia od władz rzymskich odnośnie planów ks. Raymond Gravel” – stwierdza komunikat Diecezji.

Jakkolwiek komunikat nie podaje, to z innych źródeł wiadomo, że zgoda na kandydowanie w wyborach wydana została przez lokalnego biskupa.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=696 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]