Katolicy rezygnują z Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów

Aktualizacja: 2013-07-15 3:51 pm

O. Wiesław Dawidowski, augustianin, współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów (PRChiŹ) zrezygnował ze swojego członkostwa w Radzie. Jego rezygnacja nastąpiła już w piątek 12 lipca. Powodem jest poparcie udzielone przez Radę ks. Lemańskiemu.

13 lipca zrezygnowała także Barbara Sułek-Kowalska, członek zarządu. Z członkostwa w Radzie zrezygnował także ks. Henryk Romanik z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Powodem tych rezygnacji jest oświadczenie PRChiŹ popierające ks. Wojciecha Lemańskiego, które – wczoraj wieczorem – podpisał tylko Stanisław Krajewski, współprzewodniczący ze strony żydowskiej.

Polska Rada Chrześcijan i Żydów powstała w 1989 r. Jej celem jest przełamywanie stereotypów, bliższe wzajemnego poznanie i pogłębianie dialogu.

KAI

mat

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=69503 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]