“Miś” po brazylijsku

Aktualizacja: 2013-07-11 9:05 am

Jednym z największych beneficjentów Światowych Dni Młodzieży w Brazylii będzie holding Jacob Barata i Synowie (Guanabara). Rodzina pana Jakuba posiada bank, szpitale, hotele, zarządza i handluje nieruchomościami i zarządza jednym z największych operatorów sieci autobusowej. Posiada również m.in. 2 miliony metrów kwadratowych nieużytków w Guaratiba, które to nieużytki nieodpłatnie udostępniła organizatorom ŚDM, którzy obiecali na własny koszt (!) przeprowadzić prace ziemne, wykarczować i zniwelować teren, uzbroić go, doprowadzić media i drogi i wynajęli do tego firmę budowlaną… z grupy kapitałowej Jacoba Barata i Synowie), która do prac budowlanych podnajmuje również pojazdy, za których pracę płaci miejscowy podatnik. Dyrektor tejże firmy budowlanej (a jednocześnie wspólnik jednego z synów Jacoba w innej firmie deweloperskiej) twierdzi, że już w 2014 r., po rozbiórce budowanego obecnie “Obozu Wiary” teren zostanie “skomercjalizowany”.

wizualizacja Campus Fidei

Media brazylijskie donoszą również o problemach finansowych komitetu organizacyjnego z Watykanu, któremu grozi deficyt w wysokości 75 mln dolarów i którego przedstawiciele usiłują wymusić na brazylijskich władzach federalnych, państwowych i samorządowych zwiększenie zaangażowania finansowego, aby uzyskać choćby wsparcie w kwocie 45 mln dolarów. Władze jednak odmawiają tłumacząc się ciężką sytuacją budżetową, a i realizacja budżetu opartego o dobrowolne darowizny pielgrzymów nie wygląda zbyt różowo. W piątek 28 czerwca przedstawiciele Watykanu spotkali się w tej sprawie z szefem kancelarii prezydenta Brazylii Gilberto Carvalho, gubernatorem Sergio Cabral i burmistrzem Eduardo Paes. Sekretariat prezydenta potwierdził fakt spotkania, ale nie ujawnił tematu rozmowy, prefektura zaprzeczyła jego przeprowadzeniu, a miejscowa kuria twierdzi, że wszystkie rachunki są popłacone  Cała impreza ma się ponoć zamknąć w kwocie 350 mln. reali (~170 mln USD). Sytuację dodatkowo zaogniają protesty mieszkańców, którzy domagają się zaprzestania wyrzucania pieniędzy na imprezy masowe (ŚDM 2013, Mundial 2014, Olimpiada 2016) a skierowania ich raczej na poprawę sytuacji bytowej, służbę zdrowia i edukację. Co ciekawe, protesty te popiera lokalny episkopat.

źródło 1, źródło 2

Napisał Dextimus dnia 10.7.13

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (11 lipca 2013)

“Miś” po Brazylijsku, część II

Posąg Franciszka obwożony po ulicach Rio

Napisał Dextimus dnia 11.7.13

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (11 lipca 2013)

 

Fafa de Belem powita papieża Franciszka na ŚDM

Jak czytamy na oficjalnej stronie Światowych Dni Młodzieży, znana brazylijska piosenkarka Fafa de Belem (pseudonim artystyczny – pani się właściwie nazywa Maria Fatima z Betlejem) powita 25 lipca papieża Franciszka podczas ceremonii muzycznej w trakcie Światowych Dni Młodzieży. Pani Fafa oprócz tego, że udziela się na koncertach ewangelizacyjnych, jest również znaną w Brazylii aktywistką ruchów LGBT (Lesbijki, Geje, Biseksi, Transseksi), regularnie bierze udział w paradach równości oraz wraz z lewackimi parlamentarzystami prowadzi kampanię na rzecz legalizacji zwiazków homoseksualnych.

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (11 lipca 2013)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=69402 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]