Czy Metallica zagra na Mszy u kard. Schönborna?

Aktualizacja: 2009-02-21 10:39 am

Banedykt XVI jest przeciwnikiem nadużyć liturgicznych. Kardynał Wiednia Christoph Schönborn wręcz przeciwnie. Austriacki hierarcha nie szczędził ostatnio krytycznych słów wobec Watykanu za zbliżenie z tradycjonalistami. Zapewne wolałby dialog Watykanu z muzykami rockowymi.

Niedoszły biskup pomocniczy diecezji Linz, ks. Gerhard Wagner, został zaszczuty przez media i wielu swoich współbraci z diecezji, bo krytykował Harry’ego Pottera. Księdzu Wagnerowi nie podobało się także przejmowanie przez świeckich roli kapłana i ich zbytnia ingerencja w podejmowanie decyzji w parafii. Oto jego „grzechy”.

O kardynale Wiednia Christophie Schönbornie mówiono, że jest konserwatystą. Być może dlatego, że przyjaźnił się z Janem Pawłem II i był uczniem Josepha Ratzingera. Poniżej przedstawiamy film, który pokazuje, jak ten konserwatyzm wygląda w praktyce.

Taka „tradycyjna” Msza św. dla młodzieży to wcale nie wyjątek – odbywa się w wiedeńskiej katedrze św. Szczepana w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Po niej, kardynał Schönborn głosi godzinną naukę.

Film przedstawia kard. Schönborna odprawiającego Mszę św. dla młodzieży 16 listopada w Wolfsthal, w Dolnej Austrii.

Czy w temu podobnych przypadkach nie chodzi o to, co Papież Benedykt XVI nazywa „deformacjami liturgii trudnymi do zniesienia”?


MaRo/Davidfontey.blogspot

Za: Fronda.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=6915 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]