- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Niesłychany skandal w diecezji warszawsko-praskiej

W dniu 14 czerwca br. (piątek) na Mszy Świętej w parafii Marii Magdaleny w diecezji warszawsko-praskiej o godz. 18.00 ks. Wojciech Kraiński podszedł do trzech osób klęczących, by przyjąć Komunię Świętą. Była to ośmioletnia dziewczynka, jej matka i jej babcia. Ksiądz nakazał powstanie. Dziewczynka powiedziała, że klęcząc przed Chrystusem i nie wstanie. Ksiądz odszedł od nich nie udzielając tym trzem osobom Komunii Świętej. Dziewczynka zaczęła płakać. Zaczęła płakać jej matka i babcia. Zaczęły też płakać inne kobiety przystępujące w tym czasie do Komunii Świętej.

Bezpośrednio po tym wydarzeniu zaczęły się rozmowy niektórych parafian z proboszczem. Jeden z parafian powiadomił tez o tym wydarzeniu kurie biskupia.

Informacji tej udzielam na podstawie rozmowy, którą przeprowadziłem z kilkoma osobami twierdzącymi, że były naocznymi świadkami tych wydarzeń.

Za: ‘Ku Konfederacji Barskiej’ – blog Stanisława Krajskiego (19 Czerwiec 2013)

Pokłosie informacji o skandalu w naszej Diecezji

Pokłosie informacji: „w dniu 14 czerwca 2013 r. ks. Wojciech Kraiński w parafii Św. Marii Magdaleny na Bródnie w Warszawie odmówił udzielenia Komunii Świętej osobom, które chciały przyjąć ją na kolanach”.

Por.:

[I więcej z tej serii.]

W niedziele, 30 czerwca, w kościele, gdzie te gorszące zajścia miały miejsce, proboszcz ogłosił, iż ks. Wojciech Kraiński został w trybie natychmiastowym przeniesiony do wioseczki za Mińskiem Mazowieckim.

 Mam nadzieję, że tam chłopi nie pozwolą się tak łatwo „nawrócić”  z katolicyzmu na postępowość.

==========================

O ostatecznym zakończeniu sprawy będziemy szczegółowo informować na portalach katolickich. MD

Za: Strona prof. Mirosława Dakowskiego (01.07.2013)