Czy prezydent Komorowski jest heretykiem? Czy polski Kościół zaniedbuje swoje podstawowe obowiązki?

„Źyjemy w świecie zróżnicowanym i nie ma jednego prawa Bożego” – takich słów użył podczas spotkania młodzieży w Lednicy Bronisław Komorowski. Teraz poseł PiS Andrzej Jaworski mówi, że „prezydent publicznie wygłasza herezję”, a związany z Radiem Maryja ks. prof. Paweł Botkiewicz, że automatycznie „wyklucza się ze wspólnoty Kościoła”.

Powyższy tekst znalazłem na portalu „natemat.pl”

Na portalu Radia Maryja zapoznajemy się z wypowiedzią posła Andrzeja Jaworskiego. Oto jej fragment: „Dlatego wiele osób widząc od kilku dni nową, nagłą aktywność Prezydenta Bronisława Komorowskiego na uroczystościach religijnych takich jak: stanowa pielgrzymka mężczyzn do sanktuarium maryjnego w Piekarach Śląskich, spotkanie w Gnieźnie z uczestnikami ruchu Tertio Milennio, Spotkanie Młodych w Lednicy, wystąpienie podczas stacji procesji z relikwiami św. Andrzeja Boboli z okazji VI Dnia Dziękczynienia chciało zobaczyć w tym nową jakość. Zwłaszcza, że w tym samym okresie następuje bezpardonowy atak lewackich polityków na ks. kardynała Dziwisza i ks. abp Michalika.

Niestety radość części katolickich mediów okazała się jednak przedwczesna. Bronisław Komorowski w Gnieźnie wygłasza publicznie herezję. Jego słowa o relatywizmie moralnym, że nie ma jednego prawa bożego wprowadzają wiele osób w osłupienie. Jeszcze większe osłupienie budzi brak reakcji na te słowa osób, które następnie towarzyszą mu w uroczystościach religijnych.

Jestem ciekawy jak zareaguje w tej sprawie Andrzej Grajewski wice naczelny Gościa Niedzielnego, zabierający ostatnio głos na temat przekazów mediów katolickich. Czy napisze o grzechu zgorszenia. Czy zacytuje grzechy przeciw miłości bliźniego. Czy sprawę przemilczy?”.

Mnie mało interesuje reakcja wice naczelnego „Gościa Niedzielnego”. Bardziej interesuje mnie reakcja Kościoła polskiego, prezydium Episkopatu Polski, jego rzecznika, biskupów itd. i od kilku dni nie mogę jej nigdzie znaleźć.

Na stronie Katolickiej Agencji Informacyjnej jest tylko taka informacja: „Młodzież na Lednicy odwiedził także prezydent RP Bronisław Komorowski. Przesłanie do młodzieży zgromadzonej na Lednicy skierował także papież Franciszek, który zapewnił o łączności w tym modlitewnym czuwaniu”.

Na stronie Episkopatu Polski jest tylko wydane z datą 2 czerwca „Przesłanie przewodniczącego KEP na spotkanie lednickie”.

Stanisław Krajski

Za: Ku Konfederacji Barskiej (6 czerwca 2013) | http://kukonfederacjibarskiej.wordpress.com/2013/06/06/czy-prezydent-komorowski-jest-heretykiem-czy-polski-kosciol-zaniedbuje-swoje-podstawowe-obowiazki/?utm_source=feedly

Skip to content