Katolicki świat zjednoczony na adoracji Najświętszego Sakramentu

Aktualizacja: 2013-06-2 2:32 pm

Godzinna adoracja eucharystyczna połączyła dziś po południu Watykan z kościołami na całym świecie, gdzie zorganizowano w tym samym czasie podobne nabożeństwa. Warto wyjaśnić, że w wielu krajach, w tym we Włoszech, właśnie dziś obchodzone jest Boże Ciało. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem modlił się w bazylice watykańskiej również Papież. Na program nabożeństwa przygotowany w ramach Roku Wiary przez Papieską Radę ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji złożyły się, oprócz adoracji w milczeniu, również śpiewy, czytania biblijne i wezwania modlitewne.

tc/ rv

KOMENTARZ BIBUŁY: “Katolicki świat zjednoczony na adoracji Najświętszego Sakramentu” – albo Stany Zjednoczone nie są częścią świata, albo diecezje amerykańskie nie należą do “katolickiego świata”, bo np. Archidiecezja Baltimore – najstarsza i uważana za historycznie najważniejszą diecezję – zupełnie pominęła apel Papieża i to historyczne wydarzenie.
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=68655 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]