Żydowscy senatorowie w Rosji rezygnują w atmosferze skandalu z podwójnym obywatelstwem

Witalij Malkin

Boris Szpigel. Zwalcza nazizm i żre bez opamiętania.

(JTA) – Izba Wyższa parlamentu Rosji zatwierdziła rezygnację dwóch deputowanych żydowskich, którzy w ubiegłym tygodniu ustąpili wśród oskarżeń, że jeden z nich zataił posiadane przez siebie izraelskie obywatelstwo.

Senator Vitaly Malkin, 60, podał się do dymisji we wtorek wśród oskarżeń, że nie zrezygnował z izraelskiego obywatelstwa, do czego rosyjscy prawodawcy są zobowiązani, jak donosi dzienniki Moskiewski Komsomolec.
Malkin – żydowskie nazwisko Bar Ben Avihur – stwierdził, iż zrzekł się obywatelstwa Izraela w roku 2007, ale nie przedstawił na to żadnych dowodów.

Senator Boris Szpigel, który jest także prezesem Światowego Kongresu Żydów Rosyjskich, zrezygnował z powodu swojej nowej roli – przywódcy anty-faszystowskiej organizacji we Francji. Organizacja ta, pod nazwa „Świat bez nazizmu” z siedzibą w Strasburgu, jest pozarządowa i stawia sobie za cel walkę z ksenofobią [trudniej o bardziej zdarte klisze, niź opis celów owej żydowskiej organizacji – admin]

Według Szpigla, „Problem nazizmu, zwłaszcza w Europie, jest bardzo poważny… Mam zamiar dołożyć wszelkich starań w celu przeciwdziałania przejawom nazizmu w świecie, a w szczególności w krajach Unii Europejskiej i krajach nadbałtyckich.”

http://www.jta.org [27 marca 2013]
Wolne tłum. gajowy Marucha

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2013-04-30) | http://marucha.wordpress.com/2013/04/30/zydowscy-senatorowie-w-rosji-rezygnuja-w-atmosferze-skandalu-z-podwojnym-obywatelstwem/

Skip to content