Francja: Watykan mianował komisarza dla Instytutu Dobrego Pasterza

Aktualizacja: 2013-04-26 7:29 am

Dom Antoni Forgeot OSB, komisarz i tymczasowy przełożony generalny IBP

Abp Augustyn Di Noia, wiceprzewodniczący Papieskiej Komisji Ecclesia Dei, powołał o. Antoniego Forgeota OSB, emerytowanego opata Fontgombault, na stanowisko komisarza pełnomocnego i przełożonego generalnego Instytutu Dobrego Pasterza. Opat Forgeot ma pełnić ten urząd przez najbliższe pół roku i w tym czasie doprowadzić do zażegnania podziału powstałego podczas ubiegłorocznej kapituły Instytutu (gdy dotychczasowy przełożony generalny, ks. Filip Laguérie, nie uznał wyborów, w wyniku których miał zostać zastąpiony przez ks. Rocha Perrela) oraz do ponownego, ważnego wyboru przełożonego generalnego IBP.

O. Antoni Forgeot był opatem benedyktyńskiego klasztoru w Fontgombault przez 40 lat – od 1971 do 2011 r. Z Instytutem Dobrego Pasterza współpracował od momentu jego powstania, głosząc rekolekcje dla kapłanów i udzielając niższych święceń klerykom.

(źródła: rorate-caeli.blogspot, tradinews.blogspot, 24 kwietnia 2013).

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=68149 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]