Papież zaapelował do przewodniczącej Izby Reprezentantów USA o obronę życia

Aktualizacja: 2009-02-18 11:29 am

O obowiązku podejmowania działań na rzecz ustawodawstwa chroniącego ludzkie życie od poczęcia aż do naturalnej śmierci przypomniał papież przyjmując przewodniczącą Izby Reprezentantów USA. Benedykt XVI spotkał się z Nancy Pelosi pod koniec dzisiejszej audiencji ogólnej.


Specjalny komunikat po spotkaniu opublikowało watykańskie Biuro Prasowe. Czytamy w nim, że Ojciec Święty podkreślił przy tej okazji, iż zarówno naturalne prawo moralne, jak i stałe nauczanie Kościoła na temat godności życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci nakładają na wszystkich katolików, a zwłaszcza ustawodawców, prawników oraz osoby odpowiedzialne za dobro wspólne społeczeństwa obowiązek współpracy z ludźmi dobrej woli na rzecz promowania sprawiedliwego ładu prawnego, zmierzającego do ochrony życia ludzkiego w każdym jego momencie.


Nancy Pelosi należy do najbardziej znanych osobistości „katolickich”, publicznie popierających liberalizację aborcji w USA. Amerykańscy obrońcy życia mają nadzieję, że spotkanie z papieżem zmieni jej dotychczasowe działania w tej dziedzinie.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl


Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=6755 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]