Habemus Papam! Mamy Papieża! O godz. 19.06 nad Kaplicą Sykstyńską ukazał się biały dym!

Aktualizacja: 2013-03-13 1:32 pm

O godz. 19.06 nad Kaplicą Sykstyńską pojawił się biały dym. Oznacza to, że kardynałowie uczestniczący w konklawe dokonali ważnego wyboru, a ich wybór został przyjęty. Kto został nowym Papieżem i jakie przyjął imię, tego dowiemy się za kilkadziesiąt minut. Oznajmi to światu z balkonu Bazyliki Watykańskiej kardynał protodiakon Jean-Louis Tauran. Już teraz jednak wiemy, że mamy Papieża. Ten, kto został wybrany przez konklawe, staje się bowiem Papieżem z chwilą przyjęcia wyboru. Jeśli wszystkie procedury przebiegły normalnie każdy z uczestników konklawe złożył już nowemu Papieżowi zapewnienie o swej czci i posłuszeństwie. Czekamy zatem na radosne habemus papam i błogosławieństwo apostolskie nowego Następcy Piotra.

kb/ rv

  • Słuchaj: RealAudioMP3
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=67343 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]