Doradca Putina przyznaje: “pijany Błasik” to główna strategia MAK

Aktualizacja: 2013-01-14 11:19 am

Igor Mintusow, ekspert od PR-u współpracujący z MAK wypowiedział się dla portalu gazeta-olawa.pl w sprawie katastrofy smoleńskiej i słynnej konferencji Tatiany Anodiny ze stycznia 2011 roku, gdzie padły słowa o alkoholu we krwi generała Andrzeja Błasika. 

To była główna strategia. Przyjmowanie takich strategii to wybór polityczny, decyzja którą podejmuje polityk, a nie jego doradca – powiedział w rozmowie z dziennikarzem Ksawerym Piśniakiem, Mintusow.

Przypomnijmy, że słowa o alkoholu we krwi dowódcy Sił Powietrznych RP nigdy nie zostały oficjalnie potwierdzone. 

Jak pisaliśmy w „Codziennej” (http://gpcodziennie.pl/3918-czlowiek-anodiny-poucza-polakow.html) Igor Mintusow współpracował z Wladimirem Putinem i Dymitrem Miedwiediewem. W 2000 i 2006, współtworzył kampanie wyborcze Władimira Putina. Współpracował również z rosyjskim koncernem gazowym, Gazprom. 

Te słowa były nieudaną częścią konferencji komisji MAK. Za tekst wygłoszony publicznie odpowiada polityk, a nie konsultanci. Badanie, która część wystąpienia pochodzi bezpośrednio od piarowca, a którą dodał polityk, jest – jego zdaniem – bezsensowne – stwierdził w rozmowie redaktorem gazeta-olawa.pl Igor Mintusow.

Rosyjski PR-owiec tłumaczył się również z teorii „głosów w kokpicie”. – Za słowa wypowiadane publicznie odpowiedzialność ponosi wyłącznie polityk. Zadaniem konsultanta jest analiza wszystkiego, co się dzieje wokół polityka i interpretacja faktów na jego korzyść. Oczywiście, żaden polityk nie chce kłamać, aby nie został na tym przyłapany. Ale istnieje pewne pole do swobodnej interpretacji. Tak było właśnie z głosami, nagranymi na czarną skrzynkę samolotu TU-154. Mogły należeć do danej osoby, mogły do kogoś zupełnie innego…– stwierdził Mintusow.

Autor:

Źródło: ,

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=66559 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]