W Rosji będą pracować do 70 roku życia

Nowa ustawa nie dotyczy jednak wszystkich obywateli a jedynie… najwyższych urzędników, którzy w ten sposób uzyskali możliwość pozostania na stanowiskach.

Ustawa była wyłączną inicjatywą Władimira Putina, który złożył projekt do Dumy Państwowej jeszcze w wrześniu ubiegłego roku. Izba niższa rosyjskiego parlamentu przyjęła poprawki do prawa „O państwowej służbie w Federacji Rosyjskiej” 19 grudnia 2012 r. 26 grudnia to samo przegłosowali członkowie Rady Federacji.

Zgodnie z nową ustawą urzędnicy na najwyższych stanowiskach państwowych będą mogli pozostać na nich aż do ukończenia siedemdziesiątego roku życia. Wcześniej górna granica wynosiła sześćdziesiąt lat – w szczególnych okolicznościach, w przypadku obopólnej zgody zainteresowanych stron można było ją przenieść do sześćdziesięciu pięciu.

Jak informują przedstawiciele prezydenta – wprowadzenie prawa „przyczyni się do utrzymania na służbie wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych urzędników”. Warto dodać, że wspomniane wyżej ograniczenia nie dotyczyły samego prezydenta Federacji Rosyjskiej. Jednak w gronie jedenastu najbliższych współpracowników Putina aż pięciu przekroczyło już wiek sześćdziesięciu lat.

Źródło: rembler.ru, regnum.ru

(BC)

Za: Portal Arkana (03-01-2013) | http://www.portal.arcana.pl/W-rosji-beda-pracowac-do-70-roku-zycia,3477.html

Skip to content