Aktualizacja strony została wstrzymana

FBI sprawdzi korupcję polskich lekarzy

Polska prokuratura wraz z FBI sprawdzą, czy amerykański koncern medyczny produkujący sprzęt ortopedyczny nie operował nielegalnym funduszem, przeznaczonym na łapówki dla polskich lekarzy i dyrektorów szpitali. Postępowanie prowadzą katowiccy śledczy, zajmujący się przestępczością zorganizowaną.

Śledztwo zostało wszczęte na wniosek FBI, które przeanalizowało korespondencję mailową pracowników Stryker Polska. Chodzi najprawdopodobniej o korupcję ok. stu osób z blisko 51 szpitali. Łapówkami były drogie wyjazdy i konta w banku Credit Suisse. Według jednego z policjantów, „to największe śledztwo korupcyjne w historii polskiej służby zdrowia”.

Na polecenie Prokuratury Generalnej postępowanie zostało objęte tajemnicą. Stryker Polska jest jednym z liderów rynku, oferuje produkty do rekonstrukcji stawów, zespalania kości, stabilizacji kręgosłupa, instrumenty i napędy chirurgiczne, nawigację komputerową oraz sprzęt endoskopowy, a także sprzęt do przewozu chorych i wyposażenia karetek.

źródło: Interia.pl

mat

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2013-01-01) | http://www.pch24.pl/fbi-sprawdzi-korupcje-polskich-lekarzy,11146,i.html