FBI sprawdzi korupcję polskich lekarzy

Aktualizacja: 2013-01-1 8:37 pm

Polska prokuratura wraz z FBI sprawdzą, czy amerykański koncern medyczny produkujący sprzęt ortopedyczny nie operował nielegalnym funduszem, przeznaczonym na łapówki dla polskich lekarzy i dyrektorów szpitali. Postępowanie prowadzą katowiccy śledczy, zajmujący się przestępczością zorganizowaną.

Śledztwo zostało wszczęte na wniosek FBI, które przeanalizowało korespondencję mailową pracowników Stryker Polska. Chodzi najprawdopodobniej o korupcję ok. stu osób z blisko 51 szpitali. Łapówkami były drogie wyjazdy i konta w banku Credit Suisse. Według jednego z policjantów, „to największe śledztwo korupcyjne w historii polskiej służby zdrowia”.

Na polecenie Prokuratury Generalnej postępowanie zostało objęte tajemnicą. Stryker Polska jest jednym z liderów rynku, oferuje produkty do rekonstrukcji stawów, zespalania kości, stabilizacji kręgosłupa, instrumenty i napędy chirurgiczne, nawigację komputerową oraz sprzęt endoskopowy, a także sprzęt do przewozu chorych i wyposażenia karetek.

źródło: Interia.pl

mat

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=65973 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]