Rosja ogranicza amerykańskie wpływy

Aktualizacja: 2012-12-27 9:43 pm

Rosyjska Duma Państwowa przyjęła nowe prawo, zakazujące adopcji dzieci przez Amerykanów oraz zawieszające działalność organizacji politycznych, finansowanych z amerykańskich grantów. Rosyjskich wiz nie dostaną za to osoby łamiące prawa Rosjan.

Ustawa jest odpowiedzią na amerykański „akt Magnickiego”, który zakazuje wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych tym rosyjskim urzędnikom, którzy mieli dopuścić się łamania praw człowieka w Rosji. Duma postanowiła zatwierdzić podobne prawo, zakazujące również adopcji rosyjskich dzieci przez Amerykanów. Pomysłodawcy nowego prawa, zwrócili uwagę, że w amerykańskich rodzinach doszło do 19 przypadków zgonów dzieci z Rosji, a ich sprawcy nie są ścigani i karani z należytą starannością. Ustawa wprowadza również tymczasowy zakaz działalności organizacji niekomercyjnych finansowanych przez Stany Zjednoczone, a także zakazuje wjazdu na teren Rosji tym obywatelom USA, którzy dopuszczali się łamania praw Rosjan oraz porywali ich zagranicą.

Źródła: Głos Rosji / Geopolityka.org

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=65701 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]