Premier zatrzymany za korupcję

Aktualizacja: 2012-12-13 10:31 pm

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw finansowych wpadli na trop przekrętu, w który był zamieszany wysoki rangą urzędnik państwowy. Ta informacja w żaden sposób nie powstrzymała prowadzonego dochodzenia, nie został odwołany ani szef policji, ani też prowadzący tajne śledztwo. Zakończyło się ono zatrzymaniem premiera, który został aresztowany. Media relacjonowały rozwój wypadków i nikomu jakoś nie przyszło do głowy wzywać do ukarania tych, którzy postawili premiera w stan oskarżenia.

Nie, proszę państwa, to nie jest żadna fantasmagoria – ta historia wydarzyła się naprawdę. W miniony wtorek bardzo daleko od Polski. Na Kajmanach. McKeeva Bus, premier tego kraju, został aresztowany. Okazuje się, że istnieją na świecie miejsca, w których obywatele są równi wobec prawa. Gdzie różnorakie afery – hazardowa, korupcyjna czy finansowa – są skrupulatnie wyjaśniane. Nie jest ważne, czy przestępstwo popełnił premier, jego syn czy jakikolwiek poseł. Liczy się to, że dany obywatel złamał prawo i podlega takim samym paragrafom jak pozostali mieszkańcy kraju. Jak dobrze wiemy, dla Donalda Tuska i jego otoczenia to pełna egzotyka.

Dorota Kania

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=64985 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]