Papież zadebiutował na Twitterze. “Niestety duża część wiadomości wysłanych do Benedykta XVI jest niegrzeczna, ironiczna a niekiedy obraźliwa”

Aktualizacja: 2012-12-12 10:57 am

 Podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie Benedykt XVI wysłał osobiście z tableta pierwszą wiadomość na swój profil na Twitterze. Wydarzenie to obserwowali wierni, zgromadzeni w Auli Pawła VI

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

(PAP)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Nie jesteśmy w stanie zrozumieć po co Papież zgodził się – zapewne pod wpływem złego doradztwa – na zaistnienie na Twitterze. Co można przekazać za pomocą limitowanych przez system Twitter 140 znaków, albo lepiej: co PAPIEŻ może przekazać za pomocą 140 znaków? Jaką wartość mają dwuzdaniowe urywki z homilii? Jaką to “dyskusję z Papieżem” szykują nam doradcy watykańscy, jeśli wiadomo, że na 99,9999999999999999999999999999999999999999999% pytań odpowiadać będą jacyś urzędnicy watykańscy czy młodzi a obeznani z nowinkami technologicznymi lecz tępi teologicznie wolontariusze. I jakie to dodatkowe nieporozumienia przyniesie, jak podzielą się internauci oraz ileż to obelżywych wpisów przeczytają przy okazji…

Owszem, należy angażować najnowocześniejsze środki technologiczne do Ewangelizacji, lecz wszystko należy rozważyć pod kątem ich przydatności, celowości, skuteczności. Tak, świat idiocieje i dla wielu współczesnych “młodych-wykształconych” wystarczy 140 znaków, lecz czy Papież powinien wychodzić naprzeciw tej rzeszy tą samą drogą, czy też raczej powinien być latarnią mądrości i wiedzy? A nie lepiej było zaangażować swe środki na udoskonalenie istniejącej strony watykańskiej, a szczególnie usprawnienie funkcjonowania – prymitywnie działającej – wyszukiwarki?…

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=64879 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]