Profanacja Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze

Cudowny Obraz Matki Bożej w Kaplicy Jasnogórskiej został dziś rano sprofanowany przez 58-letniego mieszkańca Dolnego Śląska.  Ikona jest chroniona szybą, więc nie uległa uszkodzeniu.

O godzinie 12.00 odbędzie się dziś na Jasnej Górze Msza św. ekspiacyjna. Ojcowie Paulini zapraszają wszystkich do włączenia się w modlitwę osobiście bądź w łączności duchowej.

Akt profanacji, który miał miejsce po porannej Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu, dokonano dzień po uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

– Mężczyzna lat 58, mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który próbował uszkodzić Cudowny Obraz został natychmiast zatrzymany przez Straż Jasnogórską, następnie został przekazany policji. Teraz sprawdzamy jakiego były jego motywy działania. W tym momencie mogę jedynie powiedzieć że może odpowiadać za znieważenie uczuć religijnych – powiedziała w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl podinsp. mgr Joanna Lazar, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna próbował zniszczyć obraz bliżej nieokreśloną substancją. Katolicka Agencja Informacyjna informowała o zbezczeszczeniu Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej farbą.

Jak dodała podinspektor mężczyzna został zatrzymany i przebywa w tym momencie w areszcie i jest przesłuchiwany przez policję.
Kaplica jest obecnie zamknięta, na popołudnie zaplanowano w sanktuarium nabożeństwa ekspiacyjne.

Źródło Nasz Dziennik

Oświadczenie przeora Jasnej Góry

W dniu dzisiejszym tj. 9 grudnia br. miała miejsce próba zniszczenia Cudownego Obrazu Królowej Polski na Jasnej Górze poprzez oblanie go czarną substancją.

Obraz, dzięki specjalnemu zabezpieczeniu, nie został w żaden sposób uszkodzony.

Wraz z Biskupami częstochowskimi, Ojcowie i Bracia Paulini odprawili modlitwy ekspiacyjne. Prosimy wszystkich o włączenie się do tej modlitwy.
Kaplica Matki Bożej zostanie otwarta dla wiernych o godz. 11.45. Pierwszym nabożeństwem będą Suplikacje i modlitwy wynagradzające.

O. Roman Majewski OSPPE
Przeor Jasnej Góry.
http://www.jasnagora.com/

 


 

Homilia wygłoszona na Jasnej Górze podczas nabożeństwa ekspiacyjnego

[…] Jeśli ktoś myślał, że w ten sposób cokolwiek zniszczy w wierzących dzieciach tego narodu, niech wie, że te dzieci dziś połączą się o 21.00 w wieczornej modlitwie Apelu Jasnogórskiego, aby powiedzieć jeszcze raz mocno i głośno: ‘Jestem, pamiętam, czuwam’. Mocno, z całym przekonaniem złączmy się w tej modlitwie. Ci, którzy mogą niech na 21.00 dziś przyjdą na Jasną Górę; ci, którzy nie mogą, niech połączą się w tej modlitwie przez telewizję Trwam, przez stacje radiowe, Radio Jasna Góra, Radio Maryja, inne stacje radiowe.

Wszyscy, którzy w tej godzinie mogą stanąć przed Obrazem Matki Bożej i powiedzieć Jej: ‘Jestem, pamiętam, czuwam’, niech to zrobią dziś z potrzeby serc i z potrzeby obrony tego, co święte i polskie w ojczyźnie naszej, w tym momencie o to gorąco proszę. Amen”.

[youtube avnVYqGwDw4 width=500]

Za: WobronieTradycji (9 Grudzień 2012) | http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/12/09/profanacja-cudownego-obrazu-matki-bozej-na-jasnej-gorze/

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content