Szwecja: 100 000 Somalijczyków czeka na „integracje”

Aktualizacja: 2012-12-8 10:23 pm

Szwedzki dziennik „Aftonbladet” rozpoczął wielką kampanię na rzecz „integracji” imigrantów ze szwedzkim społeczeństwem. Zatytułowana „Witamy”, ma podkreślać wkład Somalijczyków i innych przybyszów w kulturę i rozwój Szwecji. W filmie promującym kampanię imigracja jest prezentowana jako wielki sukces, któremu na drodze próbuje stawać „rasizm”. Jednak jak twierdzi dziennik, w kraju panuje niezachwiana wiara w multikulturalizm.

W ostatnim czasie wzrasta napływ do Szwecji przybyszów z Somalii. Ci którzy już przebywają na terenie kraju ściągają swoje rodziny. Łącznie ich liczba ma osiągnąć blisko 100 000! W rozmowach z dziennikarzami imigranci żądają większych zasiłków oraz skarżą się na brak pracy i ciasne mieszkania. W samym tylko mieście Borlänge (ok. 42 tys. mieszkańców) Somalijczycy stanowią już 5% populacji, a kolejnych 800 ma przybyć wkrótce.

Szwedzi z pewnością doceniają „dobrodziejstwa” koszmaru multikulturalizmu. Rozboje, gwałty, mordy na rdzennej ludności – to niewątpliwy wkład przybyszów. Wielkie połacie miast do których osoby o białym kolorze skóry nie mają wstępu. Paranoja „tolerancji” pochłania kolejne kręgi. „Nacjonaliści” (teraz określają się jako społeczni konserwatyści) z partii Szwedzcy Demokraci (Sverigedemokraterna) głośno mówią, iż Somalijczycy mogą stać się Szwedami – potrzeba tylko większej integracji. W tym szaleństwie cieszą kolejne drobne sukcesy nacjonalistów z Partii Szwedów (Svenskarnas parti), współpracującej z Narodowym Odrodzeniem Polski. W ostatnim czasie zyskali kolejnego reprezentanta w lokalnym samorządzie. Szwecja dla Szwedów, a przybyszom należy życzyć udanej podróży powrotnej.

Na podstawie: Nationell.nu/Realisten.se

Całość wraz z filmami: nacjonalista.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=64644 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]