Aktualizacja strony została wstrzymana

Moskwa dba o Polskę

Rosyjskie MSZ wychodzi naprzeciw planom Prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego, które podporządkowują bezpieczeństwo Polski Kremlowi. W upublicznionym raporcie Rosjanie niepokoją się o nieprzestrzeganie praw człowieka w naszym kraju.

Przypomnijmy „Gazeta Polska” dotarła do ekspertyz BBN z których wynika, że to Rosja, a nie NATO powinna być gwarantem bezpieczeństwa Polski w Europie.

W  raporcie BBN napisano wprost, że Polska musi traktować Rosję „…nie jako przeciwnika, lecz istotnego gwaranta bezpieczeństwa europejskiego, w tym naszego bezpieczeństwa”.

Rosyjskie MSZ najwyraźniej poczuło się wywołane do wypowiedzi i sporządziło pierwszy raport „O sytuacji z przestrzeganiem praw człowieka w Unii Europejskiej”.

W ostatnich latach w Polsce mnożyły się przypadki łamania praw mniejszości religijnych, narodowych i etnicznych. Przy czym wśród poszkodowanych dominują osoby pochodzenia żydowskiego, co eksperci tłumaczą jako przejaw zakorzenionego w polskim społeczeństwie antysemityzmu na poziomie codziennych kontaktów” – pisze rosyjskie MSZ.

Wywołują zaniepokojenie przypadki szowinistycznych wypowiedzi działaczy społecznych i politycznych Polski” – czytamy w raporcie, który nie zawiera żadnych przykładów.

Rosja martwiąc się o nasze bezpieczeństwo zapomina o własnym podwórku. Dlaczego nikt nie ściga morderców Anny Politkowskiej czy Aleksandra Litwinienki? Dlaczego nie ma winnych zamordowania 200 tysięcy własnych obywateli – cywilnych mieszkańców Czeczenii, czy ponad setki dziennikarzy? Jakie normy stosowało państwo rosyjskie po katastrofie smoleńskiej, bo na pewno nie zastosowano się do elementarnych praw człowieka do których odwołuje się w swoim raporcie.

Za: niezalezna.pl (2012-12-06) | http://niezalezna.pl/35617-moskwa-dba-o-polske

Skip to content