Moskwa dba o Polskę

Aktualizacja: 2012-12-6 10:45 am

Rosyjskie MSZ wychodzi naprzeciw planom Prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego, które podporządkowują bezpieczeństwo Polski Kremlowi. W upublicznionym raporcie Rosjanie niepokoją się o nieprzestrzeganie praw człowieka w naszym kraju.

Przypomnijmy “Gazeta Polska” dotarła do ekspertyz BBN z których wynika, że to Rosja, a nie NATO powinna być gwarantem bezpieczeństwa Polski w Europie.

W  raporcie BBN napisano wprost, że Polska musi traktować Rosję “…nie jako przeciwnika, lecz istotnego gwaranta bezpieczeństwa europejskiego, w tym naszego bezpieczeństwa”.

Rosyjskie MSZ najwyraźniej poczuło się wywołane do wypowiedzi i sporządziło pierwszy raport “O sytuacji z przestrzeganiem praw człowieka w Unii Europejskiej”.

W ostatnich latach w Polsce mnożyły się przypadki łamania praw mniejszości religijnych, narodowych i etnicznych. Przy czym wśród poszkodowanych dominują osoby pochodzenia żydowskiego, co eksperci tłumaczą jako przejaw zakorzenionego w polskim społeczeństwie antysemityzmu na poziomie codziennych kontaktów” – pisze rosyjskie MSZ.

Wywołują zaniepokojenie przypadki szowinistycznych wypowiedzi działaczy społecznych i politycznych Polski” – czytamy w raporcie, który nie zawiera żadnych przykładów.

Rosja martwiąc się o nasze bezpieczeństwo zapomina o własnym podwórku. Dlaczego nikt nie ściga morderców Anny Politkowskiej czy Aleksandra Litwinienki? Dlaczego nie ma winnych zamordowania 200 tysięcy własnych obywateli – cywilnych mieszkańców Czeczenii, czy ponad setki dziennikarzy? Jakie normy stosowało państwo rosyjskie po katastrofie smoleńskiej, bo na pewno nie zastosowano się do elementarnych praw człowieka do których odwołuje się w swoim raporcie.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=64504 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]