Skandal w izraelskiej loterii państwowej

Aktualizacja: 2006-10-13 12:00 am

Izrael przeżywa kolejny skandal państwowego totalizatora. W maju br. Yitzhak Halabi-Shaked chcąc sprawdzić wygraną swojego losu (Ticket) izraelskiego toto-lotka Mifal Hapayis, zeskanował go w jednej z dostępnych w sklepach automatycznych maszyn do sprawdzania losów. Ku swemu zdziwieniu, otrzymał on wynik negatywny, co świadczyło o tym, że na wytypowane w kuponie liczby nie padła żadna wygrana. Będąc jednak pewnym, że wytypowane liczby są szczęśliwe, Yitzak poszedł do innej maszyny. Wynik okazał się również negatywny, tak samo jak zeskanowanie kuponu w kolejnych maszynach. Skontaktował się on zatem z przedstawicielem toto-lotka, który potwierdził, że “toto-lotek zdaje sobie sprawę z występowania tego problemu w maszynach”. Do sądu wniesiono sprawę przeciwko zarządowi loterii państwowej, który pogwałcił podstawowe zasady praw konsumenta nie informując o występującym błędzie i najprawdopodobniej nie usiłując go poprawić. W imieniu wszystkich użytkowników loterii, Yitzhak Halabi-Shaked żąda wypłacenia odszkodowania w wysokości 450 milionów szekli.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=640 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]