Szef MSZ Niemiec: Rosja jest naszym sąsiadem

Aktualizacja: 2012-11-16 9:52 am

Minister spraw zagranicznych Niemiec Guido Westerwelle powiedział dzisiaj w wywiadzie radiowym, że Rosja jest sąsiadem Niemiec i ich strategicznym partnerem.

Szef niemieckiego MSZ i były lider liberalnej Wolnej Partii Demokratycznej, w radiowym wywiadzie stwierdził, że Rosja jest sąsiadem Niemiec (sic!) i ich strategicznym partnerem, dlatego krytyka wewnętrznej polityjki Rosji powinna być wyważona. Nie będzie to jednak możliwe bez zaciśnienia współpracy z Rosją. Właśnie w czasie, gdy istnieją między nami różnice zdań, nie wolno nam milczeć, ale musimy wzmocnić kontakty (…) jeśli nie utrzymamy takiej równowagi, niczego nie osiągniemy, bo wówczas dialog nie będzie możliwy, a Rosja zamknie się do pewnego stopnia – twierdzi Westerwelle.

Źródło: Europe Online Magazine

MM

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=63539 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]