Aktualizacja strony została wstrzymana

W Moskwie zaczyna się budowa meczetów

Przewodniczący Rady Muftich Rosji, Rawil Gajnutdin, uzgodnił w moskiewskiej Radzie Miejskiej kwestię budowy meczetów w każdej dzielnicy stolicy do 2015 roku, informuje w dniu 9 listopada „Life News”. Jego zastępca Ruszan Abbiasow, z kolei, zauważył, że dopóki jeszcze pozostaje kilka kwestii natury administwacyjnej to wszystkie problemy zostaną rozwiązane do końca roku.

„U nas ten problem jest palącą kwestią dziennego porządku obrad. Przecież meczetów nie tylko nie wystarcza dla przyjezdnych ale nawet dla rodzimej ludności”- powiedział Abbiasow. W biurze burmistrza w Radzie Miejskiej Moskwy także potwierdzono tę informację. Urzędnicy wyjaśnili, że „Rosja jest państwem wielowyznaniowym” a to oznacza „konieczność brania pod uwagę interesów wszystkich mieszkańców”. „My powinniśmy przyzwyczaić się domyśli, że muzułmanie żyją z nami w tym samym mieście i są oni innego wyznania, które powinniśmy szanować”- podkreśliły stołeczne władze.

Przeor cerkwi p.w. Św. Męczennicy Tatiany przy Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym im. Łomonosowa, Władimir Wigilianskij, zauważył, że budować meczety można wyłącznie tam, gdzie mieszkają rdzenni muzułmańscy moskwiczanie. W przeciwnym wypadku, według jego przekonania, „jest to już nie demokracja a totalitaryzm”.

Źródło: http://www.rusimperia.info/news/id14808.html

Data publikacji: 12.11.2012

Tłum. RX

Za: Stop Syjonizmowi (12 Listopad 2012) | http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/11/12/w-moskwie-zaczyna-sie-budowa-meczetow/