Aktualizacja strony została wstrzymana

Komorowski odznaczył George’a Sorosa Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP

Podczas spotkania z przedstawicielami amerykańskich fundacji w Polsce, które odbyło się 12 listopada br. w Pałacu Prezydenckim, Prezydent Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym działaczom tych fundacji.

– Gratuluję i serdecznie dziękuję wszystkim amerykańskim przyjaciołom, to naprawdę bardzo dobrze mieć przyjaciół. Zgodnie ze starym polskim powiedzeniem: prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie – kiedy jest trudno, źle, taką rolę przyjaciół Polski, demokracji, niepodległości, wolności i polskich szans na lepsze życie pełniły fundacje amerykańskie. I pełniły ją w tym czasie najtrudniejszym, kiedy tylko mogliśmy marzyć o wolności i musieliśmy o nią walczyć, kiedy ważyły się szanse na to, czy potrafimy mądrze spożytkować odzyskaną wolności i demokrację – mówił Bronisław Komorowski.

Jak zaznaczył prezydent, jest mu szalenie miło, że może dziękować fundacjom amerykańskim działającym na rzecz polskiej demokracji, wolności, społeczeństwa demokratycznego – dziś, kiedy Polska osiągnęła sukces. – Demokracja w Polsce jest na tyle już utrwalona, że to my dzisiaj możemy pomagać innym  – podkreślił.

Prezydent dodał, że żałując każdej z fundacji amerykańskich, które przeniosą swoją aktywność poza granice Polski, jednocześnie możemy to traktować jako dowód, że Polska dziś jest krajem sukcesu, także sukcesu demokratycznego.

Za wybitne zasługi we wspieraniu budowy społeczeństwa obywatelskiego i instytucji demokratycznych w Polsce odznaczeni zostali:

KRZYŹEM KOMANDORSKIM Z GWIAZDĄ ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

1. George Soros

KRZYŹEM OFICERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

2. Barry Gaberman
3. Aryeh Neier
4. William White

KRZYŹEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

5. Marianne Ginsburg
6. Deborah Harding
7. William Moody
8. Maureen Smyth

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył ponadto Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Susan Berresford i Stephena Heintza, którzy nie mogli przybyć na dzisiejszą uroczystość.

Spotkanie, w którym wzięli udział m. in. przedstawiciele fundacji: CS Mott, German Marshall Fund, Rockeffeler Brothers Fund, Fundacji Forda, Open Society Foundations było okazją  do rozmowy z ludźmi, którzy przez lata towarzyszyli Polsce w procesie przemian, wspierając inicjatywy społeczne, pomagając w tworzeniu nowych i niezależnych instytucji, pokazując wzorce i standardy działań obywatelskich.

Uczestniczyli w nim Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski, szef BBN Stanisław Koziej oraz Doradcy Prezydenta RP.

(fot. Wojciech Grzedzinski)

Za: Prezydent.pl (12 listopada 2012) – 'Odznaczenia dla przedstawicieli fundacji z USA’

Amerykańscy lewacy odznaczeni przez prezydenta

Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi George’a Sorosa – miliardera i spekulanta, który finansuje lewicową Fundację im. Stefana Batorego i wspiera organizacje promujące aborcję. Odznaczenia dostali też przedstawiciele organizacji, które zajmują się m.in. promocją prostytucji i środków antykoncepcyjnych. 

Soros dorobił się fortuny na spekulacjach finansowych. Czym zasłużył sobie na przychylność prezydenta? Wiadomo, że Soros wspiera lewicową Fundację im. Stefana Batorego, na rzecz której pracują takie tuzy jak Jan Krzysztof Bielecki, Andrzej Olechowski, Bogdan Borusewicz, Hanna Suchocka czy prof. Radosław Markowski.

Prezydent przyznał odznaczenia według ciekawego klucza. Jak wyjaśniał wszyscy odznaczeni udzielają się charytatywnie. Tymczasem uznanie w oczach głowy państwa znaleźli przedstawiciele takich organizacji jak m.in. CS Mott, German Marshall Fund, Rockeffeler Brothers Fund, Fundacji Forda, Open Society Foundations.

Czym się zajmują te organizacje? Na ich stronach internetowych niektórych z nich możemy przeczytać chociażby o ich działalności w krajach Trzeciego Świata, gdzie promują antykoncepcje, aborcję i znoszenie kar za prostytucję.

Źródło: niezależna.pl

ged

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2012-11-14)

 

Order dla Sorosa

Bronisław Komorowski odznaczył Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi George´a Sorosa, amerykańskiego miliardera i spekulanta, donatora lewackich projektów ideologicznych promujących aborcję, eutanazję, legalizację narkotyków i układów homoseksualnych. Uhonorował też szefa związanego z Sorosem Instytutu Społeczeństwa Otwartego oraz m.in. przedstawicieli CS Mott, German Marshall Fund, Rockeffeler Brothers Fund, Fundacji Forda, Open Society Foundations, czyli fundacji zaangażowanych w globalistyczne glajszachtowanie świata. Jednak tylko Soros otrzymał jedno z najwyższych odznaczeń RP, jakim może zostać wyróżniony cudzoziemiec.

Powstaje pytanie, czy obecny prezydent nie spłaca kolejnego długu wdzięczności wobec swojego zaplecza politycznego, i to tego najstarszego. Soros jest bowiem jednoznacznie kojarzony na polskiej scenie publicznej. Pod koniec PRL pomagał lewicowej części opozycji (np. przekazał pieniądze na komputery dla podziemnego „Tygodnika Mazowsze”, który popierał Okrągły Stół i porozumienie z komunistami). Założył też pierwszą w PRL legalną prywatną fundację, czyli Fundację im. Stefana Batorego, w której zasiadają przedstawiciele liberalnego establishmentu spod znaku grubej kreski, i hojnie ją sponsoruje. Po utworzeniu rządu Mazowieckiego lobbował na rzecz planu gospodarczego, który potem – nie wiedzieć czemu – nazwano planem Balcerowicza. Szokowa terapia doprowadziła do wielu nieprawidłowości i afer, upadku całych gałęzi przemysłu i bezrobocia na ogromną skalę. W III RP finansowana przez Sorosa Fundacja Batorego wspierała m.in. nurty liberalne i feministyczne, np. Ligę Kobiet Polskich, Centrum Praw Kobiet, OŚKę oraz Federację na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny Wandy Nowickiej, czyli jedną z najbardziej lewackich organizacji. W związku z tym Soros ma wielkie zasługi w budowie tzw. społeczeństwa otwartego, realizowanego przez m.in. Ruch Obywatelski Akcję Demokratyczną, Unię Demokratyczną, Unię Wolności, a ostatnio Platformę Obywatelską, nie licząc już pomniejszych lewicowo-liberalnych partyjek oraz feministycznych kapitałożerców.

Dlatego wyróżnienie przez Bronisława Komorowskiego Sorosa jest także uhonorowaniem tych środowisk oraz wskazaniem, w jakim kierunku zmierza jego prezydentura.

Piotr Bączek

Autor był członkiem komisji weryfikacyjnej ds. WSI. Do grudnia 2007 r. pełnił funkcję szefa Zarządu Studiów i Analiz Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Po objęciu urzędu prezydenta RP przez Bronisława Komorowskiego został wyrzucony z Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Za: Nasz Dziennik, Czwartek, 15 listopada 2012, Nr 267 (4502)

Skip to content