Kaczyński pyta, gdzie jest premier w Dniu Niepodległości?

Aktualizacja: 2012-11-11 8:30 pm

– Mam nadzieję, że kolejne obchody Święta Niepodległości będą wyglądały inaczej, że stolica nie będzie jak miasto zagrożone inwazją, a siły porządkowe będą umiały sobie dać radę z awanturnikami – mówił w niedzielę na Wawelu Jarosław Kaczyński. Prezes PiS złożył tam kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II, na grobowcu Józefa Piłsudskiego i w krypcie Lecha i Marii Kaczyńskich. Wyraził też zdumienie z powodu nieobecności premiera w kraju.

Kaczyński po złożeniu kwiatów wystąpił z krótkim oświadczeniem. Przypomniał zasługi Józefa Piłsudskiego i Jana Pawła II dla polskiej niepodległości, mówił też o swoim bracie, zmarłym Lechu Kaczyńskim.

– Lech Kaczyński był prezydentem, który ideę Polski godnej i niepodległej, liczącej się, poważnego państwa polskiego, wcielał w życie. Od ’89 roku był jedynym prezydentem, który to robił, zarówno w polityce wewnętrznej jak i międzynarodowej, a szczególnie w polityce historycznej, oddając hołd tym wszystkim, którzy o niepodległą Polskę walczyli – powiedział prezes PiS.

Jak dodał, 11 listopada powinien być świętem „autentycznych polskich patriotów, tych, którzy chcą, by Polska trwała, by trwała polska kultura, nie chcą jej roztapiać w szerszych strukturach”.

– Którzy chcą, żebyśmy byli państwem znaczącym, państwem, z którym się liczą; którzy odrzucają politykę prowadzącą do rezygnacji z polskich interesów zarówno w sferze moralnej, jak i materialnej – dodał Kaczyński.

Wyraził też nadzieję, że obchody 11 listopada w kolejnych latach będą wyglądały inaczej, że „stolica nie będzie jak miasto zagrożone inwazją, że siły porządkowe będą umiały sobie dać radę z awanturnikami”.  – Wiemy, że to tylko wykonanie rozkazów i policja musi wykonywać rozkazy, to co mówię, skierowane jest do szefa MSW, do polityków, którzy doprowadzili do takiej sytuacji – stwierdził.

Kaczyński podkreślił też, że dziwi go nieobecność premiera w kraju w dniu Święta Niepodległości. – To dość zdumiewające – powiedział.

TPT/TVN24.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=63309 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]