Policja ostrzega przed breloczkami rozdawanymi przez Cyganów

Aktualizacja: 2012-11-6 12:31 pm

Przestępcy znaleźli nowy sposób na okradanie mieszkań bazując na wyrafinowanej technice i  oczywiście naiwności ludzkiej.

Policja w zachodniopomorskiem otrzymała ostrzeżenia od funkcjonariuszy niemieckich i holenderskich, że u naszych zachodnich sąsiadów grasuje szajka rozdająca na stacjach benzynowych i parkingach darmowe breloczki.

W breloczkach ukryty jest czip, który wysyła sygnał o swoim położeniu, informując przestępców czy właściciel jest w mieszkaniu. Po rozdaniu breloczka przestępcy śledzą kierowcą, aby wiedzieć gdzie mieszka, a po zauważeniu sygnału o opuszczeniu mieszkania, okradają je.

Jakkolwiek rzecznik zachodniopomorskiej policji, podkomisarz Przemysław Kimon zaznacza, iż na jego regionie jak na razie nie zanotowano podobnych sytuacji, to apeluje aby nie przyjmować gratisowych breloczków.

Jak informuje Głos szczeciński: “Breloczki przy sklepach i stacjach benzynowych rozdają głównie obywatele narodowości romskiej.”

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Głos szczeciński (6 listopada 2012) | Uwaga na darowane breloczki! Nie bierz, bo okradnÄ… ci mieszkanie
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=63020 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]