Co zrobi Prezes ?

Nasz Prezes ostanio odniósł spory sukces. Po latach utraty wartości księgowej  Spółki (mimo niezłego PR-u) udało mu się dokonać dwóch istotnych akwizycji: jednej firmy angielskiej i jednej międzynarodowej. Zwłaszcza w tym drugim przypadku analitycy dostrzegli bardzo duży potencjał wzrostu, otwierający, po dokapitalizowaniu, możliwość ekspansji całemu Holdingowi.

Konkurencja, nie mając takich sukcesów, postanowiła zniszczyć nas PR-owo. Ponieważ od strony prawnej przejęcia były bez zarzutu – skupiła się na dość drobnym epizodzie, jakim były wypowiedzi jednego z dyrektorów pozyskanej spółki.

Miał on jakoby negować uczciwość bilansów, sporządzanych przez konkurencyjną firmę. Niektórzy insajderzy uważają, że firma ta zamierzała przejąć nasz Holding. Faktem jest, że prowadzone były intensywne rozmowy z poprzednim Prezesem, który był raczej ustępliwym negocjatorem. Ponieważ księgi konkurentów były zatwierdzane przez najsłynniejszych audytorów – również oni poczuli się w obowiązku zabrać głos  i pryncypialnie podważyć wiarygodność naszego Zarządu.

Na głowę zaskoczonego Prezesa spadły nagle  oskarżenia z najdziwniejszych paragrafów. Wszyscy konkurenci uznali to za świetną okazję, by wykonać swój product placement w mediach. Wynajęci lobbyści skutecznie odwrócili uwagę od istoty zarzutu: że w ogóle mamy bezczelność samodzielnie działać na rynku ! Okazało się, że uważali nas już za masę upadłościową…

Najgorsze, że zarówno kierownicy niższego szczebla, jak i nawet niektórzy Dyrektorzy Regionalni, też zaczęli atakować Zarząd. Czy są podkupieni przez konkurencję, czy liczą na funkcję syndyka ?

Jako prostego robola przy taśmie dziwi mnie jednak trochę pobłażliwość Prezesa. Ja bym dawno ich wylał. Przecież nic nie potrafią i poza  Spólką nic nie znaczą. Konkurencja da prestiżowe, ale kiepsko płatne posady paru najważniejszym – a reszta wyląduje na zasiłku.

Nie liczę na awans bo nie mam odpowiednich szkół, ale szkoda mi Spółki. Drugiej takiej nie ma i nie będzie.

Herr Direktor Ratzinger – może czas wezwać na dywanik HR-owca z teczkami ?


Napisał: Dostatni w swoim blogu Frondy „Biały kot w czarnym lesie”


Skip to content