Bezpłatna edukacja dla nielegalnych imigrantów w Szwecji

Aktualizacja: 2012-10-26 8:28 pm

Minister edukacji Szwecji Jan Björklund, poinformował o porozumieniu rządu z Partią Zielonych, które przewiduje wprowadzenie bezpłatnej edukacji dla dzieci nielegalnych imigrantów.

Minister z Ludowej Partii Liberałów (Folkpartiet liberalerna), stwierdził przedwczoraj podczas konferencji prasowej, że każdy, bez względu na pochodzenie i czyny jego rodziców, powinien mieć prawo do bezpłatnej edukacji. Dlatego na mocy umowy centroprawicowego rządu Fredrika Reinfeldta z Partią Zielonych (Miljöpartiet), objęte programem powszechnej edukacji będą dzieci nielegalnych imigrantów.

Rząd nie wie dokładnie jak duża to liczba, ale szacuje ją od 2 do 3 tysięcy dzieci. Dobroczynność rządowej koalicji, będzie kosztowała szwedzkich podatników około pół miliarda koron rocznie (ok. 240 milionów złotych).

Źródła: UNT.se / FriaTider.se

MM

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=62432 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]